Bukurešť překvapila Chelsea. Brankář Čech porážku neodvrátil

21:21
PRAHA - Fotbalisté londýnské Chelsea prohráli v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy na hřišti Steauy Bukurešť 0:1. Českého brankáře Petra Čecha překonal z penalty v 34. minutě domácí Raul Rusescu.

Petr Čech se zdraví s fanoušky Chelsea foto: Reuters

Spokojenější mohl být útočník Libor Kozák, jehož Lazio Řím nakročilo k postupu výhrou 2:0 ve Stuttgartu.

Chelsea potvrdila, že její výkony provází v poslední době velká nevyrovnanost. Přemožitel pražské Sparty z předchozího kola nevstoupil do utkání nejlépe a Steaua toho využila k vedoucímu gólu.

Bertrand v pokutovém území fauloval Rusesca a sám postižený z penalty překonal Čecha. Český brankář vystihl směr, ale zlikvidovat prudkou ránu nedokázal.

Další výsledky

Stuttgart - Lazio Řím 0:2 (0:1)
Branky: 21. Ederson, 56. Onazi.

Steaua Bukurešť - Chelsea 1:0 (1:0)
Branka: 34. Rusescu z pen.

Machačkala - Newcastle 0:0

Další legionář Kozák nechyběl v základní sestavě Lazia Řím ve Stuttgartu a jeho celek od začátku působil aktivnějším dojmem. Převahu zužitkoval v 21. minutě gólem z otočky Ederson.

Jedenáct minut po přestávce prošel přes několik obránců Onazi a druhou brankou přiblížil Lazio před domácí odvetou k postupu. Kozák odehrál 84 minut, než ho vystřídal Floccari.