Fotbalisté Burnley s Matějem Vydrou v sestavě remizovali v domácím utkání 27. kola anglické ligy s Arsenalem 1:1. | foto: Jon Super/Pool via AP

Český útočník pomohl obrat londýnský Arsenal o body, zápas s Burnley měl velký finiš u videa

•   16:04aktualizováno  18:07
Londýn - Fotbalisté Burnley s Matějem Vydrou v sestavě remizovali v domácím utkání 27. kola anglické ligy s Arsenalem 1:1. V závěru sudí odpískal penaltu pro londýnský celek a dokonce vyloučil domácího hráče, ale po konzultaci s videorozhodčím oba verdikty odvolal a na dělbě bodů už se nic nezměnilo. Patnácté Burnley čeká pět zápasů na výhru, vyválčilo v této sérii ale čtyři remízy. Arsenal zůstal desátý.

Anglická fotbalová liga:

Burnley - Arsenal 1:1 (39. Wood - 6. Aubameyang),

Hosty dostal brzy do vedení kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang, který v Premier League nevstřelil více branek jinému týmu než právě Burnley. Další příležitosti ale kapitán „Kanonýrů“ ani jeho spoluhráči neproměnili a sami dali ještě před přestávkou soupeři šanci na vyrovnání. Vydra zahájil napadání rozehrávky soupeře a donutil Granita Xhaku k riskantní přihrávce uvnitř vlastního pokutového území, která se odrazila od hrudníku Vydrova útočného parťáka Chrise Wooda a zapadla do sítě.

Zápas Burnley s Arsenálem skončil remízou.
Matěj Vydra proti Arsenálu.

Fotbalista obvinil trenéra Burnley ze šikany. Nenechal ho hrát, protože byl prý moc nóbl

Zlomový moment pak mohl nastat v 84. minutě, kdy obranný zákrok Erika Pieterse posoudil rozhodčí jako hru rukou. Hráči dal červenou kartu a nařídil pokutový kop. Zasáhl ale VAR, penalta se nekopala a domácí pokračovali v plném počtu hráčů.

Southampton zvítězil na hřišti posledního Sheffieldu 2:0, i když se musel už od 13. minuty obejít bez svého nejlepšího střelce Dannyho Ingse, který se zranil. Ještě do poločasu zařídil hostům vedení proměněnou penaltou kapitán James Ward-Prowse, po změně stran pečetil 22. prohru Sheffieldu z 28 ligových utkání střídající Che Adams.