Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Byl jsem blízko smrti, ale zazpíval mi anděl, prohlásil odstupující šéf FIFA

Sport

  11:47
CURYCH - Prezident mezinárodní fotbalové federace Sepp Blatter byl prý blízko smrti. 79letý švýcarský funkcionář to uvedl poté, co byl před třemi týdny kvůli údajným závažným zdravotním problémům hospitalizován a prodělal několik vyšetření.

Sepp Blatter oznamuje svou rezignaci na post šéfa FIFA. foto: Reuters

„Byl jsem mezi anděly a ďáblem, který zapaloval oheň. Naštěstí to byli andělé, kteří mi zazpívali,“ uvedl Blatter pro švýcarskou televizi RTS. „Tělo občas řekne: Ne, už je toho dost. Ale pokud jste silní psychicky, můžete odolat.“

Rusku jsem mistrovství světa slíbil. Bez ohledu na volby, šokuje Blatter

Podle stanice švýcarského Radia 1 byl Blatter zkraje listopadu pod lékařským dohledem. Utrpěl prý příhodu, kvůli které musel zůstat v péči odborníků a na 10 dní musel odříct všechna svá vystoupení na veřejnosti.

Jeho mluvčí Klaus Stöhlker tehdy agentuře Reuters sdělil, že na vině je stres. „Už není nejmladší, o to je to pro něj obtížnější. Pracuje pod obrovským tlakem.“

Blatterovo nejnovější prohlášení ale neberou fotbaloví fanoušci přiliš vážně. Na svém Twitteru si do něj rýpl i Gary Lineker, bývalý anglický reprezentant a známý fotbalový glosátor.

„Dokonce ani ďábel si ho nechce vzít“

Švýcar stojí v čele FIFA už 18 let a již v minulosti byl kvůli svým překrouceným výrokům mnohým pro smích. S řídící organizací světového fotbalu navíc cloumá obří korupční skandál, na němž má zřejmě podíl i sám Blatter.

Kvůli aféře také rezignoval. Funkci sice chtěl zastávat až do února příštího roku, etická komise FIFA ho ale spolu s prezidentem UEFA Michelem Platinim suspendovala.

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat