Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Byl to životní večer. Jen chyběl hattrick, mrzelo Vydru

20:51
JEREVAN (od našeho zpravodaje) - O výhře českého týmu v Arménii rozhodl ten nejmladší na hřišti. Dva góly Matěje Vydry výrazně přispěly k důležitému vítězství v kvalifikačním utkání na MS 3:0. "Byl to můj životní večer," přiznal dvacetiletý útočník.

Český reprezentant Matěj Vydra (v popředí) a Ivan Ivanov z Bulharska foto: ČTK

V kvalifikačním zápase o postup na mistrovství světa 2014 dal dva góly, své první v reprezentaci, Česko v Arménii zvítězilo 3:0.

Když jste kráčel ze hřiště, svlékl jste dres a podal malému chlapci. Co vás to napadlo?
Pro mě jsou důležité kopačky, ne triko, ve kterém hraju. Navíc jsem si do tašky založil dres z první půle, takže mi vzpomínka zůstane.

Vše o reprezentaci

Bude to nádherná vzpomínka, že? První dva góly v reprezentaci, k tomu výhra 3:0. Bylo vidět, jak vám svědčí, že hrajete úplně na hrotu.
Byl jsem rád, že mě trenér postavil na špici, cítím se tam rozhodně komfortněji než v záloze. Navíc jsem měl víc sil, což mi vlastně pomohlo k oběma gólům.

Pojďme k tomu prvnímu.
Nebylo to nic těžkého. Jarda Plašil mi balon posadil dokonale na hlavu. Stačilo to jen trefit.

A co druhá trefa?
K té mi pomohl Dan Kolář, který výborně atakoval soupeře.

Počkejte, pak jste si přece se stoperem krásně pohrál.
To jo, pak už jsem si všechno pohlídal.

Byl jste i blízko hattricku. Nelitujete?
Taky jsem pak Danu Kolářovi ze srandy říkal, že mi to měl v poslední minutě přihrát. Kolikrát se vám v reprezentaci podaří vstřelit hattrick? Možná nikdy. Trochu mě to mrzelo, ale vítězství 3:0 je důležitější.

Důležité je i to, že jste se v reprezentaci konečně rozstřílel. Jako ve Watfordu.
Já věděl, že góly přijdou, nervózní jsem nebyl. Teď jde o to, abych si formu udržel. V červnu nás čeká úplně jiný kalibr – Italové.

Anketa

Oznámkujte výkon českých fotbalistů v kvalifikačním utkání na MS v Arménii, kde zvítězili 3:0.