29. listopadu 2011 12:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bývalý šéf Drnovic Gottvald možná zakotví v Olomouci

Drnovický boss Jan Gottvald. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drnovický boss Jan Gottvald. | foto: ČTK

OLOMOUC Bývalý prezident fotbalistů Drnovic i někdejší místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Jan Gottvald by se mohl vrátit do vrcholového fotbalu. Pro úterní vydání Olomouckého deníku a Sportu připustil, že zvažuje nabídku Sigmy Olomouc na post sportovního ředitele.

"Dostal jsem dvě nabídky a jednou z nich je Olomouc. Nemám podepsaného nic. Je to na bázi vyhodnocení stávající situace, kde se Olomouc nachází. Ovšem pochopitelně z toho mám radost. Asi jsem ten fotbal nedělal tak špatně," uvedl Gottvald. Gottvald je neodmyslitelně spjat s velkým vzestupem fotbalu v Drnovicích.

Tým z malé jihomoravské obce vytáhl v devadesátých letech z I. B třídy až do nejvyšší soutěže a evropských pohárů. Pak však klub dostihly finanční potíže a znovu se propadl až do nejnižších regionálních soutěží.

Gottvald poslední zápasy olomouckých fotbalistů sledoval přímo z tribuny a s vedením Sigmy je domluvený, že po posledním podzimním utkání v Ostravě se rozhodne. Olomouc o něm uvažuje jako o náhradě za trojlístek Zdeněk Psotka, Josef Lébr, Augustin Chromý, který obstarává sportovní úsek.

"Lidé jako Gajda (ředitel klubu), se kterým se znám osmadvacet let, Grézl (člen dozorčí rady), doktor Runták (místopředseda představenstva) a Lébr (předseda představenstva) jsou podle mě dobrou skladbou lidí a dovedu si s nimi představit spolupráci. Na druhou stranu výsledek s Hradcem a především hra jako taková mě trochu vyděsily. Také když jsem byl na utkání v Jablonci, tak jsem byl trošku šokovaný," uvedl Gottvald.

Olomouc je po odpočtu devíti bodů za údajnou účast v korupční aféře na posledním místě tabulky a po nedělní prohře 0:2 s Hradcem Králové odvolala trenéra Zdeňka Psotku.

ČTK
R. Buršík berrou ho, ale musí si dát W do jména 14:24 29.11.2011
J. Vargulič V rámci.. bolševizace Sigmy.. 14:10 29.11.2011