Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nikdy nedal gól, ale byl za hvězdu. Příběh největšího fotbalového podvodníka

Sport

  17:48
PRAHA - Představte si, že sníte o tom být profesionálním fotbalistou. Jenže neumíte pořádně kopnout do balonu a po dvou sprintech sotva chytáte dech. Takže co teď? Brazilec Carlos Henrique Kaiser přišel s vychytralým řešením: skamarádil se s hráči a prosil je, ať ho ve svých týmech doporučí jako novou posilu. Plán mu téměř dvacet let vycházel...

Carlos Henrique Kaiser - největší podvodník mezi fotbalisty. foto: Archiv

Dnes je Kaiserovi 52 let a v Jižní Americe je mezi fotbalovými nadšenci za celebritu. Byl v televizní show, mluvil v rádiích a psalo se o něm ve sportovních rubrikách předních plátků. Podle mnohých je to největší fotbalový podvodník v historii.

Ten příběh zní až absurdně. Brazilec byl v 80. letech skvělým lhářem, jenž uměl oklamat i klubové majitele. Většinou navázal přátelství s nejlepšími hráči, kteří mu pak ve slavných týmech dávali doporučení. Kaiser však údajně neměl ani špetku talentu.

„Když jsem podepsal smlouvu, několik týdnů jsem předstíral, že nejsem v dobré fyzické kondici a že potřebuji čas,“ vykládal v minulosti pro list Globo.

Po večerech trávil čas v barech, kde vesele utrácel výplatu a snažil se zaujmout ženy na kariéru profesionálního sportovce.

A jakmile nastal po týdnech tréninku čas na ostrý zápas, Kaiser se při prvním doteku s míčem skácel k zemi a předstíral zranění. Klub ho zařadil na marodku a útočník o pár týdnů později celou etudu zopakoval...

Fingoval hovory s agentem

Za téměř dvacet let vystřídal několik angažmá. Působil v rodné Brazílii, Argentině, Francii nebo Americe. Trenéři tehdy neměli k dispozici vyspělé informační prostředky, které by hráče usvědčily z podvodu. A tak Kaiserova kariéra pokračovala.

Brazilská média mu později přiřkla přezdívku Forrest Gump. Jeho bývalí spoluhráči vyprávěli, že často v angličtině telefonoval s agentem, jenž mu domlouval angažmá v zahraničí. Ve skutečnosti přitom neuměl cizí jazyk a používal nefunkční mobil.

Kaiser oficiálně nastoupil ke třiceti zápasům, v nichž nedal ani gól. Ale byl za hvězdu. Ve Francii ho na tréninku vítaly stovky fanoušků, trenéři si zase mnuli ruce, že konečně kápli na zkušeného útočníka se skvělým životopisem.

Stav nouze. Mazej na hřiště!

Lži Kaiserovi hladce procházely, ale v brazilském Bangu měl jednou namále. „Jdi se rozcvičit, potřebujeme tě,“ zavelel kouč. „Ale vždyť nemám natrénováno. Nemůžu hrát!“ odsekl fotbalista.

Jenže výmluva mu neprošla a Kaiser tušil, že se blíží malér. Včas však zafungoval jeho smysl pro improvizaci: vběhl do sektoru hostujících fanoušků a začal se bít. Proč? Chuligáni údajně křičeli, že jeho otec je zloděj.

Rozhodčí fotbalistovi za zběsilé chování udělil červenou kartu a průšvih byl zažehnán. Na hřiště už podvodník nemusel. „Sudí mě tenkrát zachránil,“ řekl.

Po letech se Kaiser ke svým podvodům přiznal, milovaný sport ovšem neopustil. Živí se jako kondiční trenér.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...