Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Carlos Tévez vyzývá fotbalový svět: Vzdejte se platu a pomáhejte, kde je třeba

Sport

  15:03
Praha - Jako jeden z mála stihl v letošním roce oslavit ligový titul. Ani jeho však koronavirová pandemie neminula. Carlos Tévez, který dovedl Bocu Juniors k 34. argentinskému titulu, nyní vyzývá fotbalový svět: „Vzdejte se platu a pomáhejte, kde je třeba.“

Argentinský fotbalista Carlos Tevez na tiskové konferenci klubu Boca Juniors. foto: Reuters

Ve své bohaté kariéře kopal například za oba manchesterské velkokluby, londýnský West Ham či italský Juventus. Na sklonku kariéry se stal nejlépe placeným fotbalistou, když okusil sílu asijského trhu. Po krátkém, leč výživném čínském angažmá, se vrátil domů.

V Argentině platí za jednoho z nejvýraznějších fotbalistů poslední dekády. Nejen díky brankám, ale také kvůli nespočtu průšvihů. V poslední době je však opět miláčkem příznivců Bocy Juniors. S kapitánskou páskou na levé paži totiž celek z Buenos Aires dovedl k 34. ligovému titulu.

Argentinský fotbalista Carlos Tevez na tiskové konferenci klubu Boca Juniors.
Carlos Tevez objímá fanouška při tréninku před druhým finále Copa Libertadores.

Stihl to ještě před koncem soutěže. Nejvyšší argentinská liga totiž vyvrcholila pár dní před tím, než koronavirová pandemie postihla nejen fotbalový svět. Teď šestatřicetiletý fotbalista tráví čas v domácí izolaci a v rozhovoru pro jihoamerickou televizi se rozpovídal o současné situaci. „Fotbalisté jsou od toho, aby pomáhali,“ myslí si Tévez, který žádá po vrcholových hráčích, aby se vzdali platu a v těžkých dobách začali pomáhat.

„Fotbalisté nemusí půl roku i rok dostat zaplaceno a stále si můžou v pohodě žít. Nejsou ve stejné nouzi jako ti, kteří musí opouštět domov v šest ráno a vrátit se v sedm večer, aby nakrmili svou rodinu,“ řekl naplno dlouholetý reprezentant Argentiny.

21. července 2018 v 18:48, příspěvek archivován: 4. dubna 2020 v 14:14

Následně Tévez nastínil, že nyní je ideální situace, v níž by se měl spojit majetnější lid ve snaze pomoci potřebnějším. „Pro nás je snadné mluvit z domova, protože vím, že mám jídlo pro své děti. Ale pro ty zoufalé lidi, kteří teď nemůžou pracovat, opustit své domovy a nemůžou tak nakrmit své děti, to je velmi znepokojivé, “ poukazuje na problémy druhých bývalý hráč Manchesteru United a City.

„Skvělým příkladem by bylo, kdybychom všichni, fotbalisté, herci a další začali pomáhat například v chudých čtvrtích. I já jsem k dispozici,“ uzavřel své poselství Tévez, který se dost možná s fotbalem brzy rozloučí. V červnu mu totiž u argentinského mistra vyprší smlouva a otázkou je, zda se zkušenému útočníkovi bude chtít v bohaté kariéře pokračovat.