25. května 2014 12:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Třetí titul z Ligy mistů je pro mě nejvíc, přiznal Casillas

Míč míří za zada brankáře Realu. Iker Casillas na míč nedosáhl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Míč míří za zada brankáře Realu. Iker Casillas na míč nedosáhl | foto: Reuters

LISABON Vyhrál všechny podstatné fotbalové trofeje: mistrovství světa, mistrovství Evropy... Ligu mistrů ovládl dokonce potřetí v kariéře. Sobotní finálové vítězství nad Atlétikem však pro fotbalového brankáře Ikera Casillase z Realu Madrid bylo nejsladší.

"Pro Real Madrid jsme vyhráli desátý triumf v historii Ligy mistrů. La décima pro nás byla tak důležitá! Pro mě to znamená víc než titul mistrů světa. Na to desáté vítězství jsme čekali vážně dlouho, ale nakonec se nám to povedlo," radoval se Casillas.

Ten pamatuje i triumfy z let 2000 a 2002. Teď poprvé však vedl Real Madrid do finále jako kapitán a dobře si uvědomoval, že čekání nejúspěšnějšího klubu fotbalové historie na další vítězství trvá už moc dlouho.

ČTĚTE TAKÉ

Nakonec však právě Casillasova chyba mohla Real Madrid o radost připravit. V prvním poločase špatně odhadl situaci a šel na centr, na který nemohl dosáhnout. Toho využil hlavičkující Godín, jenž otevřel skóre finále.

Real Madrid pak dlouho marně dobýval defenzivu Atlétika, které už bylo blízko vítězství. V nastaveném čase však vyrovnal Ramos, jehož spoluhráči pak v prodloužení dokonali obrat a vybojovali vítězství 4:1.

"Až do toho nastavení jsme se v útoku celkem trápili. Atlético dobře bránilo a nám se smrtelně krátil čas. Ale dokázali jsme to," oddychl si Casillas, který v tomto ročníku chytal jen v Lize mistrů a domácím poháru. Obě soutěže Real ovládl. Ve španělské lize dostával přednost Diego López a madridský tým skončil na třetím místě.

Po vyrovnání Casillas spěchal za Ramosem a úlevně ho objal. Děkoval, že napravil jeho chybu ze 36. minuty...

"Co mi Iker řekl? Po tom gólu mi pošeptal, že jsem zasr. . mistr," smál se Ramos, zástupce kapitána. "Každopádně to byl nejdůležitější gól mé kariéry. Bojovali jsme až do konce a ten pocit, když jsme vyrovnali, byl nádherný."