Van Persie řádil. Hattrickem zařídil Manchesteru United vítězství

16:34
LIVERPOOL - Manchester United porazil v anglické fotbalové lize nováčka ze Southamptonu díky hattricku Robina van Persieho 3:2. "Rudí ďáblové" přitom ještě tři minuty před koncem prohrávali 1:2 a nizozemský kanonýr navíc neproměnil penaltu.

Robin van Persie oslavuje branku foto: Reuters

Manchester hrál naposledy na stadionu St. Mary's v roce 2005, kdy výhrou 2:1 poslal soupeře po 27 letech do druhé ligy. Southampton začal cestu za pomstou po sedmi letech slibně, když Rickie Lambert v 16. minutě přeskočil Rafaela a otevřel hlavou skóre.

O sedm minut později sice vyrovnal nejlepší střelec posledního ročníku Robin van Persie, ale deset minut po přestávce šli domácí znovu do vedení zásluhou Morgana Schneiderlina.

3. kolo Premier League

Liverpool - Arsenal 0:2 (31. Podolski, 68. Cazorla), Newcastle - Aston Villa 1:1 (59. Ben Arfa - 22. Clark), Southampton - Manchester United 2:3 (16. Lambert, 56. Schneiderlin - 23., 87. a 90.+2 Van Persie).

Nizozemec Van Persie mohl srovnat z penalty, ale při té s panenkovským obloučkem namířeným k pravé tyči neuspěl. A tak musel nadšené domácí publikum umlčet až dorážkou v 87. minutě a gólem na 3:2 rozhodnout v nastavení, čímž dokonal svůj první hattrick od přestupu z Arsenalu.

Arsenal vstřelil první góly v sezoně a ve šlágru třetího kola zvítězil na hřišti Liverpoolu 2:0. O branky se postaraly letní posily Lukas Podolski a Santi Cazorla.

Arsenal v úvodních dvou kolech uhrál bezbrankové remízy, dnes ale po 211 minutách ukončil střelecké trápení a v nejtěžším utkání bodoval naplno. O první gól se postaral v 31. minutě Podolski po Cazorlově asistenci, po přestávce si role vyměnili a Španěl Cazorla z úhlu prostřelil chybujícího krajana Pepeho Reinu.

V ligových zápasech na Anfield Road nedokázal Liverpool svého dnešního soupeře porazit již pošesté v řadě. S jediným bodem ze tří zápasů zažívají "Reds" pod novým trenérem Brendanem Rodgersem nejhorší start od sezony 1962/63, kdy je jako nováčka vedl Bill Shankly.