Čisté konto číslo 169. Čech vynuloval Aston Villu a vyrovnal Jamesův rekord

Petr Čech

16:25aktualizováno  19:39
LONDÝN - Brankář Petr Čech udržel při vítězství fotbalistů Arsenalu 2:0 nad Aston Villou 169. čisté konto v Premier League. Třiatřicetiletý český reprezentant tak vyrovnal rekord soutěže, který dosud držel David James.

Brankář Arsenalu Petr Čech. foto: Reuters

Čech v anglické lize nasbíral 162 čistých kont během jedenácti sezon v Chelsea, v tomto ročníku si po přestupu do Arsenalu připsal sedmý zápas s nulou.

Na rekordní zápis čekal od konce října, v předchozích čtyřech kolech totiž „Kanonýři“ vždy alespoň jeden gól dostali, z toho dvakrát vlastní.

V neděli se česká jednička dočkala na půdě poslední Aston Villy, která má nejhorší útok v lize.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo

Aston Villa - Arsenal 0:2 (8. Giroud z pen., 38. Ramsey)

Liverpool - West Bromwich 2:2 (21. Henderson, 90.+6 Origi - 30. Dawson, 73. Olsson)

Tottenham - Newcastle 1:2 (39. Dier - 74. Mitrovič, 90.+3 Pérez).

Předstihnout bývalého anglického reprezentanta Jamese, který sbíral nuly mezi lety 1992 a 2010 při angažmá v Liverpoolu, Aston Ville, West Hamu, Manchesteru City a Portsmouthu, může za týden ve šlágru proti Manchesteru City.

„Je to neuvěřitelný osobní úspěch. Doufám, že to číslo bude i dál růst tak, abychom se drželi v čele tabulky a směřovali za titulem. Jsem z toho opravdu nadšený, ale ještě víc jsem nadšený ze tří bodů,“ uvedl Čech po utkání v rozhovoru pro stanici SkySports.

Arsenal si v Birminghamu tři body a nejméně do pondělí i vedení v tabulce zajistil už v první půli.

Mám! Petr Čech se chystá lapit míč.
Záložník Aston Villy Jack Grealish.

V osmé minutě potrestal svým 50. gólem za Arsenal Olivier Giroud z penalty faul na Thea Walcotta, o půl hodiny později zakončil Aaron Ramsey pohodlně do odkryté branky pohledný protiútok. Aston Villa zůstává s šesti body a jedinou výhrou na kontě poslední.