Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čech: Byl bych překvapen, pokud by nám vše vycházelo

Sport

  16:27
MACUMOTO - Už před utkáním se brankář Petr Čech cítil velmi dobře. Na svoji ruku při absenci Rosického znovu natáhnul kapitánskou pásku, v hledišti zahlédl domácího fandu v českém dresu s jeho typickou helmou, na zápas se moc těšil. V utkání pak podal tradičně výborný výkon a přes jednu minelu při špatném odkopu, která naštěstí pro něj skončila do ztracena, patřil tradičně k oporám.

Petr Čech. foto: Reuters

Čech měl přes bídný průběh utkání dobrou náladu. "Musíme vidět, že jsme v tomto složení byli na hřišti poprvé, to nikdy není jednoduché hrát krásný zápas. Před utkáním jsme si ale v kabině slíbili, že i když se bude dít cokoliv, musíme ten zápas urvat alespoň silou a bojovností. A z toho mám největší radost, mužstvo prokázalo vnitřní sílu a solidaritu, neviděl jsem nikoho, kdo by neodevzdal vše, co mohl," hodnotila zápas největší česká hvězda v sestavě.

Na druhou stranu dokázal uznat, že ke koukání to moc pro fanoušky nebylo.

"To je jasné, byl bych i překvapen, pokud by najednou všechno vycházelo. Měli jsme zbytečné ztráty, nedokázali jsme se vyrovnat s některými přednostmi soupeře, nedokázali jsme ještě asi dokonale překonat aklimatizaci a v prvním poločase byl s Peruánci také silný vítr, který hru hodně ztěžoval," připomněl Čech.

Po pauze ale mohl sám větru využít, protože jeden z jeho výkopů se dal počítat téměř jako střela na branku. Dopadl do šestnáctky soupeře a k údivu celého stadionu přeskočil břevno bez jakéhokoliv dotyku. "A to jsem to ještě kopal na půl plynu, protože jinak bych překopnul celé hřiště, takový to byl vichr," překvapil brankář reakcí.

"Trávník byl vysoký a extrémně suchý"
A nejen prudký Alwin, jak říkají místní nárazovému větru z nedalekých hor, prý na hru působil. "Trávník byl vysoký a extrémně suchý. Projevilo se často v plynulosti hry u obou týmů - vybavte si, jak hráčům někdy při pokusu o kličku zůstal míč pod nohou," vyprávěl dál Čech, o kterého se v mix zóně prali novináři z několika zemí. S Peruánci využil svých znalostí španělštiny, jen s Japonci se spolehl na služby české překladatelky.

Z pozice kapitána pochválil všechny nováčky. "O nikom nelze říct, že by zklamal. Na hřišti se chvíli sice vedle sebe srovnávali, díky středeční cestě jim asi chyběla i lehkost, ale z mého pohledu hráli nadoraz. Podruhé s Japonskem to určitě už bude lepší," věřil Čech, kterého potěšil zájem fanoušků o jeho tým. "Bylo jasné, že několika tisícům Peruánců se nemohou naši fandové vyrovnat, ale za jednou brankou jsem viděl dost českých dresů a potěšil mě i jeden místní, který měl na hlavě moji helmu," zakončil hodnocení zápasu v úsměvném tónu.

Autoři: ,
Témata: Petr Čech, Japonsko

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...