11. dubna 2008 10:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čech už po zranění trénuje

Petr Čech je zpátky za tři dny.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech je zpátky za tři dny. | foto: ČTK

LONDÝN Český brankář Petr Čech se už ve čtvrtek překvapivě objevil na tréninku Chelsea. Pouhé tři dny po operaci, při které mu plastický chirurg sešil hlubokou tržnou ránu v obličeji, se začal připravovat na návrat na trávník. Zatím může trénovat jen lehce, ale klubové televizi řekl, že už se nemůže dočkat dalších zápasů.

"Už mohu trénovat. Zatím ale nemohu riskovat žádný kontakt, takže běhám a dělám nějaké gymnastické cviky," prozradil Čech. Dodal, že netrpělivě čeká, až lékaři najdou řešení, kterým by ochránili stehy na jeho obličeji před poškozením. "Jakmile ho najdou, budu mít šanci zase chytat. Už to vypadá mnohem lépe, není to tak opuchlé," komentoval svůj zdravotní stav.

Chelsea ho potřebuje mít v brance co nejdříve, zvláště když má zdravotní problémy i jeho italský náhradník Carlo Cudicini. Londýnský klub čeká nejen závěr ligy, ale i semifinále Ligy mistrů proti Liverpoolu. "Je před námi ještě spousta zápasů a já se už nemohu dočkat, až budu zpátky," řekl Čech. V klubových kuloárech se spekuluje o tom, že by to mohlo být už 17. dubna v zápas s Evertonem.

Čech utrpěl velkou tržnou ránu na tváři a bradě při střetu se spoluhráčem na nedělním tréninku. Při dvouhodinové operaci mu ji lékaři sešili několika desítkami stehů a první prognózy hovořily až o několikaměsíční nucené přestávce.

ČTK