3. června 2008 13:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čech versus Frei

Petr Čech si zapíná přezku u své "tankistické"přilby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech si zapíná přezku u své "tankistické"přilby. | foto: AFP

SEEFELD Švýcarsko versus Česká republika, ale také Alexandre Frei proti Petru Čechovi.

 Bývalí spoluhráči z francouzského Rennes se proti sobě postaví v sobotní ostře sledované bitvě v Basileji. A duel domácího kanonýra a české brankářské hvězdy nepochybně hodně napoví také o šancích obou týmů. Když se řekne Švýcarsko, Čechovi v hlavě okamžitě blikne jméno Frei. "Špičkový kanonýr. Pro Švýcary znamená asi to, co pro nás Honza Koller," řekl Čech při rozhovoru s novináři .

S Freiem strávil v Rennes rok a půl, oba se dokonale znají, i když se jejich cesty rozešly už před čtyřmi lety. "Pro mě bude zápas pikantní i v tom, že jsme proti sobě ještě nikdy nehráli," uvedl Čech, který ale dobře ví, čím pro něj Frei může být nebezpečný. "Dokáže si perfektně vybrat místo pro zakončení. Když někdo byl nejlepším střelcem francouzské ligy, musí něco umět. A Frei opravdu umí," řekl Čech na adresu současného tahouna Borussie Dortmund, který letos v bundeslize nasázel 16 branek.

Sobotní utkání v Basileji však podle něj nebude jen o jeho souboji s Freiem.  "Mají tam další výborné fotbalisty z velkých klubů. Senderos z Arsenalu, Barnetta z Leverkusenu. Nemají sice vyloženě superhvězdy, ale zase pracují jako tým. To je kolikrát těžší soupeř než celek nabitý zvučnými jmény. Na druhou stranu hrají doma, to jim může svázat nohy," uvažoval Čech.

ČTK