Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čech: Vůbec nic se nám nepovedlo

Sport

  8:58
OSLO - Podle brankáře Petra Čecha je jediným štěstím, že čeští fotbalisté utrpěli debakl 0:3 v Norsku jen v přípravném duelu a ne v soutěžním utkání. Gólman londýnské Chelsea radí na nezdar rychle zapomenout, ale zároveň si z něj vzít ponaučení pro zářijový klíčový zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy ve Skotsku.

Petr Čech. foto: Reuters

"Můžeme to shrnout jednoduše - nic se nám nepovedlo. Můžeme na tom zápase najít jedinou pozitivní věc a to je fakt, že se zápas nepočítá do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy," řekl Čech novinářům po středečním duelu.

O DUELU S NORSKEM ČTĚTE VÍCE

Český tým podle něj nesplnil vůbec nic, co si před utkáním řekl. "Je to jeden z těch zápasů, kdy se člověk připraví, jde na zápas a pak to bohužel dopadne úplně obráceně. Nic z toho, co jsme si řekli, co jsme chtěli hrát, prakticky neexistovalo. Je to škoda, protože atmosféra byla dobrá a všichni jsme věřili, že generálku na Skotsko zvládneme s dobrým výsledkem," litoval Čech.

Místo toho ale bude chtít se spoluhráči nezdar v Norsku rychle hodit za hlavu. "Je potřeba prostě na zápas zapomenout a připravit se na Skotsko.¨Myslím, že výhodou je, že Norové hráli opravdu podobně. Ve chvíli, kdy dali gól, tak nás prakticky nechali hrát, dobře bránili a čekali na brejk. Ve Skotsku to může být podobné a já věřím, že si s tím poradíme lépe," doufal český gólman.

'Snad to týmu prospěje'

Národní tým podle něj především musí hrát s mnohem větším důrazem a nasazením. "Myslím, že to všechno bylo o jediné věci - o agresivitě. Soupeř byl o hodně důslednější a agresivnější v soubojích a prakticky z toho pramenily všechny jeho šance. Sice jsme v některých pasážích dobře drželi míč, ale bylo nám to k ničemu, protože v důležitých chvílích jsme prohráli osobní souboj," podotkl Čech.

Tvrdil, že facka, kterou Norové národnímu týmu uštědřili, může být prospěšná. "Dostali jsme facku a mělo by se to projevit v tom, že na další zápas budeme připraveni a psychicky silní, abychom ustáli kritiku i důležitost toho zápasu," mínil Čech.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!