Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava

Čech vychytal nulu, Arsenal však jen remizoval. Leicester opět blíže titulu

Petr Čech

17:00aktualizováno  19:30
SUNDERLAND - Leicester zvítězil v 35. kole anglické fotbalové ligy i bez nejlepšího střelce Jamieho Vardyho nad Swansea 4:0 a k zisku prvního titulu v historii mu chybí už jen pět bodů. Brankář Petr Čech pomohl Arsenalu k remíze 0:0 na hřišti zachraňujícího se Sunderlandu.

Petr Čech v zápase proti Sunderlandu foto: Reuters

Vardyho, který si odpykával první ze dvou zápasů za vyloučení v minulém kole, v základu nahradil Ulloa. O první gól se postaral Mahriz, který po deseti minutách využil Williamsovy chyby v rozehrávce.

Další dvě branky vstřelil právě Vardyho náhradník. Nejprve si Ulloa naskočil na přesný Drinkwaterův centr z přímého kopu a v druhém poločase po rychlém protiútoku dorazil do prázdné brány Schluppovu přihrávku.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Leicester - Swansea 4:0 (30. a 60. Ulloa, 10. Mahrez, 85. Albrighton), Sunderland - Arsenal 0:0.

Čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Albrighton a postaral se tak o nejvyšší výhru Leicesteru v sezoně. Svěřenci Claudia Ranierho mají nyní na druhý Tottenham náskok osmi bodů, severolondýnský tým ho může stáhnout v pondělní dohrávce proti West Bromwichi.

Čech pomohl Arsenalu několika zákroky na začátku druhého poločasu. Nejprve si poradil s tvrdou střelou Defoea i s následnou M’Vilovou dorážkou a jen o minutu později zasáhl proti ráně Khazriho. Už v prvním poločase Čechovi pomohlo břevno proti přímému kopu Van Aanholta.

Šance měl také Arsenal, jeho bývalý brankář Mannone si ale poradil se Sánchezovým přímým kopem i se šancemi Iwobiho a střídajícího Welbecka. Svěřenci Arsénea Wengera remizovali potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Manchester City. Třetí místo znamená přímý postup do Ligy mistrů.

Sunderlandu remíza pomohla k posunu mimo sestupové pásmo, před Norwich na 17. místo jej však dostalo pouze lepší skóre. Navíc jen o bod zpět je Newcastle, který ale má o zápas více než jeho dva soupeři v boji o záchranu.