Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Čech zavinil penaltu, Arsenal ale zničil Sunderland třígólovou rychlopalbou

15:40aktualizováno  20:33
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City ukončili sérii šesti soutěžních zápasů bez výhry. V 10. kole anglické ligy zvítězili na hřišti West Bromwiche 4:0 a vedou tabulku. Po dvou gólech dali argentinský kanonýr Sergio Agüero a německý záložník Ilkay Gündogan. Arsenal třemi góly v sedmi minutách rozhodl o vítězství 4:1 na hřišti Sunderlandu a za "Citizens" nadále zaostává pouze o skóre. Londýnskému celku nakonec nemusela vadit ani penalta po faulu brankáře Petra Čecha, kterou za Sunderland v 65. minutě proměnil Jermain Defoe a vyrovnal na 1:1.

Petr Čech se kaje po svém penaltovém zákroku. foto: Reuters

Na stejné bodové úrovni je také třetí Liverpool, který zvítězil v Londýně 4:2 nad Crystal Palace. Tottenham ve šlágru kola remizoval s mistrovským Leicesterem 1:1 a jako jediný v sezoně ještě neprohrál. Manchester United počtvrté za sebou v lize ztratil, s Burnley jen remizoval bez branek.

Manchester City vedl na hřišti West Bromwiche od 19. minuty, kdy Gündoganovu přihrávku za obranu zužitkoval Agüero. O chvíli později argentinský forvard střelou zpoza vápna trefil pravý horní roh branky. Agüero se při posledních sedmi ligových startech trefil šestkrát.

Sunderland vs. Arsenal (Petr Čech zasahuje).
Sunderland vs. Arsenal (útočník Sunderlandu po neuznaném gólu).

V druhém poločase se sice domácí trochu osmělili a dostali se k nadějným pokusům, desáté ligové prohře se „Citizens“ v řadě ale nezabránili. V závěru navíc pojistil výhru Manchesteru dvěma góly Gündogan, kterému se skórovat i asistovat v jednom zápase povedlo poprvé od ledna, kdy ještě hrál za Dortmund.

Arsenal od začátku duelu v Sunderlandu potvrzoval roli favorita a v 19. minutě se dostal do vedení, když centr od Oxlade-Chamberlaina hlavou zužitkoval Sánchez. Dvacet minut po přestávce ale Watmore utekl domácí obraně a problém musel hasit Čech, ale jen za cenu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Defoe. Čtyřiatřicetiletý útočník se do sítě „Kanonýrů“ v Premier League trefil po téměř 12 letech.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo

Sunderland - Arsenal 1:4 (65. Defoe z pen. - 19. a 78. Sánchez, 71. a 76. Giroud), Manchester United - Burnley 0:0, Middlesbrough - Bournemouth 2:0 (39. Ramírez, 56. Downing), Tottenham - Leicester 1:1 (44. Janssen z pen. - 48. Musa), Watford - Hull 1:0 (82. vlastní Dawson), West Bromwich - Manchester City 0:4 (19. a 28. Agüero, 79. a 90. Gündogan), Crystal Palace - Liverpool 2:4 (18. a 33. McArthur - 16. Can, 21. Lovren, 44. Matip, 71. Firmino).

Trenér Arsenalu Arséne Wenger pak měl šťastnou ruku při střídání. Na hřiště poslal francouzského reprezentanta Girouda a ten prvními dvěma doteky s míčem dvakrát skóroval. V posledních sedmi utkáních proti Sunderlandu vstřelil sedm branek. Vzápětí navíc přidal další gól Sánchez a oslavil jubilejní 50. soutěžní trefu za „Kanonýry“.

Arsenal neprohrál v devátém ligovém utkání v řadě, zatímco svěřenci Davida Moyese stále čekají na první vítězství v sezoně a v tabulce jsou poslední s pouhými dvěma body.

V prvním poločase duelu mezi Crystal Palace a Liverpoolem padlo pět gólů, což se v žádném jiném zápase tohoto ročníku nestalo. Liverpool šel do šaten s vedením 3:2, o které se postarali Can, Lovren a Matip, zatímco za domácí se dvakrát prosadil McArthur.

Definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro „Reds“ v druhé půli Firmino, který po Hendersonově pasu přeloboval gólmana Mandandu. Liverpool tak letos už poosmé dokázal vstřelit čtyři a více branek v zápase. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa získali z posledních osmi zápasů 20 bodů. Crystal Palace na výhru čeká už čtyři utkání.

Tottenham byl proti Leicesteru blízko brance ve 40. minutě, Alli ale tvrdou ránou napálil břevno. O chvíli později ale obránce „Lišek“ Huth ve vápně fauloval Janssena, který se sám postavil k penaltě a dal z ní svůj první gól v anglické lize.

Domácím ale nevyšel vstup do druhého dějství a Leicester rázem vyrovnal, když Vardyho přízemní pas do šestnáctky zužitkoval Musa. „Kohouti“ poprvé v sezoně inkasovali gól ze hry. Trenérovi Leicesteru Claudiu Ranierimu se proti Tottenhamu v lize daří: v 11 zápasech jeho tým nikdy neprohrál.

Manchester United měl sice proti Burnley až drtivou převahu, gólmana Heatona ale ani jednou nepřekonal, přestože jej přímo ohrozil jedenáctkrát a celkově si připsal 37 střel. Burnley bylo pod tlakem po celý zápas i přes vyloučení domácího záložníka Herrery ze 68. minuty.