Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čech: Zprávy jsou plné násilí a demonstrací

Sport

  16:26
PRAHA - Vedle fotbalových povinností v reprezentaci na dálku pozorně sleduje fotbalový brankář Petr Čech také násilnosti v Londýně, kde má díky angažmá v Chelsea druhý domov.

Petr Čech, brankář Chelsea. foto: ČTK

"Násilnosti, demonstrace, mrtví, to je na pořadu v televizních záběrech skoro pořád a nynější dění v Londýně jen pokračuje v tom, co se děje poslední řadu měsíců. Člověk se tím nesmí nechat deprimovat a já věřím, že rozum zvítězí a situace se rychle uklidní," vyjádřil se k dění v britské metropoli.

Ale zpátky k fotbalu. Po dvou bezbrankových remízách na Kirin Cupu se od české reprezentace očekává ve středeční přípravě v Norsku především vylepšená ofenziva, ale Čech by chtěl, aby k tomu jeho spoluhráči přidali stejně kvalitní defenzivu. V Japonsku národní tým neinkasoval a souhra obrany bude podle brankáře důležitá i v závěru kvalifikace.

Čech bude v podzimním tažení za účastí na Euru jednou z hlavních opor, stejně jako nedávno v Japonsku. Také on si je prý vědom, že tým musí vylepšit svoji útočnou hru, ale současně zdůrazňuje, aby se navázalo na dobré věci v české hře.

Útok? Nesmíme zapomínat také obranu

"Dvakrát jsme hráli s nulou, na tom bychom měli stavět. Samozřejmě, že se tým bude díky přítomnosti dalších hráčů pokoušet vylepšit i hru dopředu, ale nesmíme zapomenout na defenzivu," uvedl brankář před dnešním odletem do Osla.

Norsko je podle něj vhodný soupeř k tomu, aby se obraz hry vylepšil. "Je to tým první evropské desítky a jejich agresivní styl se může podobat Skotsku. V tuto chvíli to je vlastně ideálně příprava," vidí nejbližšího soupeře český gólman a souhlasí se svými spoluhráči, že klíčové bude, jak se tým projeví za necelý měsíc ve Skotsku.

"Za určité konstelace nás může tamní výhra posunout do baráže, což je nás cíl. Máme to slušně rozehráno, nechceme si to pokazit," připomněl, že v mysli hráčů už je i další podzimní duel.

Podle Čecha by bylo příjemné, pokud by se tým dokázal s fyzicky náročným stylem Norů vyrovnat stejně jako v baráži o účast na mistrovství světa před pěti lety. "Tehdy to byly hodně vyrovnané a fyzicky náročné zápasy. Branka Vládi Šmicra na jejich půdě vlastně rozhodla, navíc jsme v domácí odvetě rychle vedli a pak už to dokázali ubránit," vzpomínal na zápasy, v nichž ho Norové nepřekonali.

Nebojí se ani špatné kvality hřiště stadionu v Oslu, tehdejší duel se hrál na hodně rozbitém trávníku. "Od té doby jsem takových hřišť zažil celou řadu, někdy se s tím musíte srovnat. Navíc pokud jde o dobrý tým, jako v případě Norů, byl by to stejný problém pro jejich hru jako pro tu naši," míní Čech.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat