22. června 2011 12:01, aktualizováno  13:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čecha a spol. povede mladý kouč Porta Villas-Boas

Andrés Villas Boas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrés Villas Boas. | foto: Reuters

LONDÝN Fotbalová Chelsea dotáhla k úspěšnému konci jednání s žádaným trenérem Andrém Villasem-Boasem a podepsala s ním smlouvu na tři roky. Teprve třiatřicetiletý Portugalec, označovaný za nového Josého Mourinha, přichází do slavného londýnského klubu po úspěšném angažmá v Portu a má Chelsea vrátit na vítěznou cestu. Pomáhat mu v tom bude i česká brankářská jednička Petr Čech.

Villas-Boas s Portem letos vyhrál Evropskou ligu a v domácí soutěži neměl konkurenci. Na fotbalovém trhu se stal žádaným trenérským zbožím a Chelsea byla ochotna ho vyplatit ze smlouvy u portugalského mistra za 15 milionů eur. Tato částka dorazila na účet Porta již v úterý, Villas-Boas dal výpověď a měl cestu do Premier League volnou.

V ní se stane nejmladším koučem ze všech současných trenérů. Po příchodu ruského miliardáře Romana Abramoviče před osmi lety má Chelsea už sedmého trenéra. Předchůdce Villase-Boase Ital Carlo Ancelotti po angažování v létě 2009 slavil s týmem ligový titul i pohár, jenže tato sezona se mu nepovedla a tým skončil bez jediné trofeje. Po posledním zápase v sezoně byl Ancelotti odvolán.

"André je jedním z nejtalentovanějších trenérů současnosti, který za relativně krátký čas dosáhl velkých úspěchů," uvedla Chelsea v prohlášení. Na Stamford Bridge se Villas-Boas vrátil po třech letech. V londýnském klubu už působil v letech 2004 až 2008 jako asistent svého krajana Mourinha, jenž nyní prokazuje své schopnosti skvělého stratéga v Realu Madrid.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!