20. listopadu 2011 19:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čechova Chelsea ve šlágru kola padla. Nestačila na Liverpool

Fotbalisté Chelsea smutní. Vpravo je brankář Petr Čech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Chelsea smutní. Vpravo je brankář Petr Čech | foto: Reuters

LONDÝN Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem podlehli ve 12. kole anglické ligy na domácím hřišti Liverpoolu 1:2.

Londýnský tým sice dokázal jednou srovnat náskok soupeře, zápas ale rozhodl tři minuty před koncem obránce Glen Johnson. Hosté se dotáhli na šestém místě na trojici týmů s 22 body, mezi kterými je i Chelsea.

Z 12. KOLA PREMIER LEAGUE

Kenny Dalglish vedl ve své trenérské kariéře Liverpool do zápasu s "Blues" už podvanácté a ani jednou neodcházel jako poražený. Jeho svěřenci se dnes na Stamford Bridge ujali vedení ve 33. minutě. Brankář Čech rozehrál nakrátko na Johna Obiho Mikela, toho však obrali o míč vysoko napadající útočníci hostů, několikrát si vyměnili míč a Argentinec Maxi Rodríguez neměl sám před brankou potíže českého reprezentanta prostřelit.

Výsledek 12. kola

Chelsea - Liverpool 1:2
Branky
: 55. Sturridge - 33. Maxi Rodríguez, 87. Johnson

Domácí po poločase změnili obraz hry, měli více šancí a záhy srovnali. Florent Malouda místo očekávaného pasu dlouho vedl míč, až nakonec mezi ustupujícími obránci opravdu přihrál, střídající Daniel Sturridge byl sám před brankářem a pohodlně zakončil do protipohybu Pepeho Reiny.

Francouzský strůjce gólové akce mohl 15 minut před koncem rozhodnout, zblízka ale netrefil branku. Na druhé straně tak překvapil obránce Glen Johnson, na okraji pokutového území přešel přes Ashleyho Colea a střelou na vzdálenější tyč rozhodl utkání.

Chelsea zatím nevyhrála ani jeden ze zápasů s tradičními favority anglické soutěže. V září podlehla 1:3 Manchesteru United, na konci října utrpěla debakl 3:5 doma s Arsenalem. Na vedoucí Manchester City ztrácí už dvanáct bodů stejně jako Newcastle, Tottenham a Liverpool.