Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
11. listopadu 2011 23:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čechy v odvetě vyřadíme, myslí si Brnovič

Trenér fotbalistů Černé Hory Branko Brnovič | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér fotbalistů Černé Hory Branko Brnovič | foto: Reuters

PRAHA Když jim dětský sbor před začátkem zápasu zazpíval hymnu dvakrát po sobě, ještě tomu zatleskali. Když po konci zápasu fotbalisté Černé Hory opouštěli hřiště na Letné se dvěma inkasovanými góly, radost je už opustila. Stejně jako jejich trenéra Branka Brnoviče.

"Nerad se vyjadřuju k rozhodčím, ale dnes nejsem úplně spokojený. Mohli jsme kopat dvě penalty i mít o několik žlutých kare méně. Bez ohledu na to musím uznat, že Češi vyhráli zaslouženě," dával Brnovič najevo svojí frustraci z nepovedeného zápasu.

Výtkám vůči sudím jeho český protějšek Michal Bílek příliš nerozuměl. "K rozhodčím se nechci vyjadřovat, to jsem nedělal nikdy. O dvou penaltách pro soupeře nic netuším. Vím jen o ruce v pokutovém území soupeře, která nebyla odpískaná," zareagoval na Brnovičův komentář kouč domácích.

ČTĚTE TAKÉ

Jinak mohl mluvit hlavně pozitivně a chválit svůj tým za nejlepší výkon od chvíle, kdy nastoupil před dvěma lety do funkce. "Dnes se hráči předvedli, patří jim za to dík," řekl na tiskové konferenci.

Došlo i na první špičkování před úterní odvetou. Když měl Brnovič říct, co může český soupeř čekat v Podgorici, dlouho neváhal. "Bouřlivou atmosféru a vítězství 3:0." O postupu svého týmu nepochyboval "Asi to není normální, ale zůstávám optimistou. Dokázali jsme doma dát dva góly Anglii, můžeme to zvládnout znovu proti Česku."

Také v tomto případě našel Bílek vhodnou odpověď. "Řečněním ještě nikdo zápas nevyhrál. Máme obrovskou šanci postoupit, byla by škoda ji pustit," připomněl vynikající výchozí pozici jeho mužstva.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...