Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čekal jsem, že vyhrajeme, řekl Poznar. Do kabiny Zlína přinesl plzeňské dresy

Sport

  21:10
ZLÍN - Útočník Plzně Tomáš Poznar v sobotu ve Zlíně nastoupil poprvé ve své kariéře proti bývalým spoluhráčům. Ještě na podzim pomohl Zlínu jedním gólem k vítězství v Plzni 2:0, v zimní přestávce ale změnil působiště. Osmadvacetiletý zlínský odchovanec se v sobotu neprosadil a musel vzít zavděk alespoň bodem.

Tomáš Poznar (vlevo) ve výskoku proti Jakubu Jugasovi (vpravo). foto: MAFRA

„Na zápas jsem se těšil. Zdejší prostředí dobře znám. Představoval jsem si vše ale jinak. Věřil jsem, že tady vyhrajeme. Nepodařilo se to, protože jsme nedali gól,“ popsal po zápase svoje pocity Poznar.

Trenér Roman Pivarník ho nechal na hrotu útoku osamoceného. V soubojích se zlínským stoperem Jugasem měl těžkou roli a neprosadil se. „Musím sportovně uznat, že Zlín měl navrch. Souboje s Jugasem byly všechny férové a čisté. Na hřišti jsme si nic neřekli. Nemám to ve zvyku. Tam se starám sám o sebe,“ uvedl Poznar.

Plzeňský trenér Roman Pivarník.
Jean-David Beauguel střežen plzeňským kapitánem Romanem Hubníkem (uprostřed)....

Až po zápase došel do zlínské kabiny svoje bývalé spoluhráče pozdravit a popovídat si. „Jsme pořád kamarádi. V zápase si však nic nedarujeme. Popřál jsem jim hodně štěstí. A také ať to dotáhnou na poháry. Prostě ať se jim daří,“ usmál se bývalý útočník Zlína.

Plzeňský dres jako dárek

Do zlínské kabiny ale nešel s prázdnou. Přinesl dva plzeňské dresy. „Kluci si o ně před zápasem napsali. Tak jsem jim dal dva svoje z dnešního zápasu. Jeden jsem měl na první a další na druhý poločas. Vzali si je Živulič a Holík, byli nejrychlejší. Chtěli je i další hráči, ale zaváhali,“ prohodil Poznar. Na fandění Viktorii přeškolil i svou rodinu, která v jiných zápasech přeje Zlínu.

„Mají permanentky. Přišli na zápas v plzeňském oblečení a fandili nám. Prostě byl pro ně tento zápas trochu jiný,“ dodal Poznar. Doma se ale nezdržel a odcestoval s týmem hned po zápase do Plzně. „Máme nyní náročný program přípravy, nemohu si dovolit zůstat doma,“ řekl Poznar.

Autor: