16. listopadu 2011 10:06 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Černohorský tisk: Takový tlak nevydržela ani Anglie

Černá Hora - Česko (Rezek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Černá Hora - Česko (Rezek) | foto: Reuters

PODGORICA Se zklamáním, ale zároveň s hrdostí na předvedený výkon se loučí černohorská média s velkým snem o postupu fotbalových reprezentantů na mistrovství Evropy, které se bude hrát příští rok v Polsku a na Ukrajině. Černohorské mužstvo s celým realizačním týmem ocenil po baráži s českými fotbalisty i prezident Filip Vujanovič, který v rozhovoru pro státní rozhlas a televizi (RTCG) zároveň poblahopřál soupeři k postupu a popřál mu úspěch na šampionátu.

"Ukázalo se, že dohonit dva góly bylo proti Čechům příliš. V úterý večer přežili ofenzivu, kterou nezadržela ani Anglie," připomněl list Pobjeda domácí kvalifikační zápas s Anglií, který v říjnu skončil 2:2.

Postoupit na šampionát si podle deníku zasloužila i Černá Hora. "Jenomže v úterý večer někdo vypadnout musel. Postoupil tým, který ukázal víc disciplíny, ale i zkušenosti, tolik podceňované a vlastně velmi důležité v takovýchto zápasech," doplnil autor.

"Černá Hora prohrála s Českem i v odvetě, i když druhý poločas odehrála jako v transu. Česko zvítězilo a i díky triumfu 2:0 v prvním zápase postupuje na mistrovství Evropy," píše další černohorský list Vrijeme.

PSALI JSME:

"Štěstí a fantastický Petr Čech," cituje názor trenéra Branka Brnoviče na to, co zápas rozhodlo.

"Jsem výsledkem zklamán, ale jsem hrdý na hráče. Nejsme slabší tým než Česko. Chybělo nám štěstí, to v odvetě rozhodlo. Lituji, že na mistrovství Evropy nepostupujeme, ale jsem spokojen s tím, co hráči předvedli," řekl podle deníku trenér.

"Černohorci v odvetě prohráli s Českem 0:1 gólem vstřeleným v závěru zápasu, i když celých 90 minut byli iniciativnější, snažili se, nechali na trávníku srdce, ale přesto se nakonec radovali hosté. 'Stateční sokolové' i fanoušci ale nemají čeho litovat, protože postupem do baráže dosáhli velkého úspěchu," konstatuje na svých webových stránkách RTCG.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?