15. října 2008 8:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Češi dnes musí vyhrát

Reprezentanti na kolenou? Nikoliv, to se jen připravují pod velením trenéra Rady na dnešní veledůležitou bitvu se Slovinskem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reprezentanti na kolenou? Nikoliv, to se jen připravují pod velením trenéra Rady na dnešní veledůležitou bitvu se Slovinskem. | foto: ČTK

TEPLICE Den D nastal, hodina H se blíží každým okamžikem. Dnes od 17.30 hodin nastoupí v Teplicích čeští fotbalisté proti Slovincům. Cíl mise je jednoznačný – po devadesáti minutách vydolovat tři body. Povede se to ovečkám Petra Rady?

Českým fotbalistům se v kvalifikaci na MS 2010 zatím nedaří. Dalo by se říci, že od přátelského zápasu ve Wembley s Anglií (2:2), jdou výkony svěřenců "generála" Rady od desíti k pěti. Dnes mohou tato slova vyvrátit anebo potvrdit.

V prvním domácím kvalifikačním utkání velí Čechům odpovědnost jediné – VYHRÁT! Ano, jedná se sice jen o třetí zápas z deseti, ale pokud naši fotbalisté ztratí body, jen těžko by již mohli pomýšlet na to, že se napřesrok v létě podívají do slunné země na jihu Afriky. Slovinci i Poláci mají totiž po třech zápasech již na kontě sedm bodů, Češi pouze jeden, i když mají o zápas méně.


Obě strany budou řešit problémy se sestavou. Na straně Slovinců mají problém dvě největší opory, brankář Handanovič a kanonýr Novakovič, na naší straně je ze hry venku vykartovaný Kováč a nejspíše také zraněný Petr Čech. O jeho nasazení či nenasazení do hry se rozhodne v nejbližších hodinách.


Reprezentační kouč ale musí řešit i jiné problémy – jeho dvě sestavy proti Severním Irům i Polákům vzbudily vlnu oprávněné kritiky. Jestli se nechce Rada dostat pod ještě větší tlak, nesmí dnes sáhnout vedle. Kádr kvalitní má. Rozhodne se pro správnou jedenáctku bojovníků, která na oblíbených teplických Stínadlech vybojuje důležitou výhru?Dnes vpodvečer budeme znát odpověď.


PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY:

ČESKO: Čech? - Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski – Sionko (Vlček), Rajnoch, Jarolím, Plašil – Svěrkoš (Fenin), Baroš.


SLOVINSKO: Handanovič? - Břečko, Mavrič, Šuler, Jokič – Šišič, Koren, Dedič, Ljubijakovič – Kirm, Novakovič.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz