6. září 2011 16:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Češi jdou na Ukrajinu. Bílek může být v klidu

Skotsko - Česko (Fletcher a Plašil) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skotsko - Česko (Fletcher a Plašil) | foto: ČTK

BUDEME SLEDOVAT ON-LINE. Teď už je to oficiální. Trenér českých fotbalistů Michal Bílek si může úterní přípravný zápas s Ukrajinou užít ve větším klidu. Jeho setrvání ve funkci posvětili po kvalifikační remíze 2:2 ve Skotsku členové výkonného výboru fotbalové asociace.

"Naše podpora pro národní tým je jednoznačná," prohlásil po jednání místopředseda Dalibor Kučera. Podle zprávy dodané rekordmanem v počtu reprezentačních startů Karlem Poborským prý neexistují zádrhele ve vztahu mezi hráči a realizačním týmem. "Shodli jsme se, že mužstvo potřebuje klid," uvedl také místopředseda Jindřich Rajchl.


Další vývoj zřejmě nebude mít ani případ Jana Rezka. Po jeho nafilmovaném pádu kopali Češi v Glasgow penaltu a Michal Kadlec v poslední minutě vyrovnal. V české lize se simulování trestá, Rezek se za nafilmovaný faul postihu na reprezentační úrovni zřejmě vyhne.

Česko - Ukrajina

- přátelské utkání

- dnes od 19.00 v Praze na Letné

- vysílá ČT4

- na Lidovky.cz on-line reportáž


PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY

Česko: Drobný - Pospěch, Sivok, Kadlec, Pudil - Hübschman - Petržela, Plašil, Pilař - Vacek - Lafata.

Ukrajina: Šovkovskij - Butko, Rakickij, Kučer, Ševčuk - Gaj, Timoščuk, Jarmolenko, Kaliničenko - Děvič, Voronin.

Skotská strana sice žádá přezkoumání situace u disciplinární komise UEFA, ale zatím bez odezvy. Možnost, že by se Rezkovo provinění probíralo u české disciplinární komise, není také reálná. "Nemá pravomoc mu zakázat start v reprezentaci nebo v jeho zahraničním klubu," tvrdil Rajchl.

Celý incident podle mínění vedení asociace ani nepoškodí image českého fotbalu v zahraničí. "Nikdo to tak v mezinárodním měřítku nevnímá. Ve VIP prostorech jsme se bavili po zápase se skotskými funkcionáři a určitě to nebylo v nenávistném duchu," tvrdil další místopředseda Dušan Svoboda.

Přestože je baráž na dohled, mezi fanoušky nepropukl velký zájem o konfrontaci s reprezentací země, která bude příští rok spolupořádat Euro. Den před utkáním bylo prodáno pouze pět tisíc vstupenek.

Na hřišti už v domácím dresu bude chybět útočník Milan Baroš, který z osobních důvodů odcestoval do Turecka. Prý na poslední chvíli neúspěšně jednal o přestupu do nezveřejněného klubu. Nejistý zůstává také start kapitána Tomáše Rosického, který stále nevyléčil šrámy ze sobotního zápasu v Glasgow.

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA VN ROZVODNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 28 000 Kč