Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi tuší, že postup je utopie

Sport

  9:10
PRAHA - Čeští fotbaloví reprezentanti přiznali, že po domácí prohře 1:2 se Slovenskem se jim první místo ve skupině a tím i přímý postup na mistrovství světa v Jihoafrické republice hodně vzdálily.

Ani řev Petra Rady české fotbalisty neprobudil. foto: ČTK

Svěřenci trenéra Petra Rady však účast na šampionátu rozhodně nevzdávají a chtějí se o ni poprat do posledního zápasu, i když vědí, že ve zbývajících duelech už nemohou ztrácet body. Češi se totiž propadli na čtvrté místo.

"Je to velké zklamání. Už na tiskovce jsem říkal, že v případě neúspěchu se pro nás situace hodně zkomplikuje a budeme muset vyhrát všechny zbývající zápasy a zároveň doufat, že ostatní soupeři ztratí. Bohužel, to, co jsme nechtěli, se stalo," řekl novinářům brankář Petr Čech.

Podle obránce Marka Jankulovského je nyní prvenství ve skupině nereálné.

"První místo se nám hodně vzdálilo. Ale může se stát ještě cokoliv, můžeme se stát, že všechny čtyři zápasy uděláme a nakonec skončíme druzí," uvedl bek AC Milán.

Češi podle něj doplatili na okénka v defenzivě. "Nechci říkat, že obrana chybovala, ale dostali jsme laciné góly, a to by se nemělo stávat. Ale nebylo to tlakem, na ten jsme zvyklí a patří k tomu," řekl.

Jen těžko hledal slova záložník David Jarolím, který mohl v druhém poločase poslat domácí celek do vedení, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce. "Je to smůla, co víc k tomu říct. Takový je prostě fotbal. Podle mě rozhodlo to, že jsme v té půlhodině, kdy jsme měli tlak, nevyužili šance," mínil kapitán Hamburku.

Slováci podle něj měli štěstí. "Dali góly v podstatě po dvou našich chybách. To ani nebyly šance, spíš takové nákopy. V druhém poločase vlastně nic jiného ani neměli," litoval nejlepší český hráč zápasu. Atmosféra v kabině prý byla velmi pochmurná. "Každý jen seděl, těžko se hledala slova. Je to pro nás studená sprcha a šok," přiznal.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat