19. listopadu 2008 17:57, aktualizováno  23:31 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Češi vyhráli v San Marinu snadno 3:0

Radost Čechů z první branky v síti San Marina. Gratulace přijímá střelec Kováč. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Čechů z první branky v síti San Marina. Gratulace přijímá střelec Kováč. | foto: ČTK

PRAHA Čeští fotbalisté nakonec přece jen splnili povinnost a ze San Marina si vezou zaslouženou výhru 3:0. Díky tomuto výsledku se navíc přezimují ve své kvalifikační skupině na druhém místě hned za sousedy ze Slovenska. O české branky se podělili Kováč, Pospěch a Necid. K ČLÁNKU FOTOGALERIE.

ON-LINE ZÁPASU JSME SLEDOVALI ZDE. Nově pod on-line můžete diskutovat o sportovních tématech.

Bylo to klasické vydřené vítězství v zápase na půdě obrovského outsidera. Čeští fotbalisté nepředvedli nikterak strhující nástup do zápasu, více ze hry měli dokonce domácí.

První nebezpečnou akci předvedli hosté až v 15. minutě, když chytře vysunul po volném kopu Jankulovski Sionka, jeho křížná střela těsně minula domácí svatyni.

Do konce poločasu se naši dostali ještě do dalších tří šancí, které spálili opět Sionko, Rozehnal a Milan Baroš. Navíc rozhodčí hostům upřeli po souboji domácího obránce s Feninem penaltu, naopak český útočník dostal žlutou kartu (více v našem on-line přenosu).

Co se nepovedlo ofenzivním hráčům v první půli, zvládli v úvodní desetiminutovce druhého poločasu defenzivní hráči. Nejprve se po přímém kopu Jankulovského trefil hlavou Kováč, o šest minut později v 53. minutě se prosadil poprvé v reprezentačním dresu Pospěch.

Češi se uklidnili. A začali předvádět pěkné kombinační akce, ovšem koncovka byla žalostná. Na hřiště postupně přišli i další dva útočníci Necid a Bednář a především prvně jmenovaný předvedl, že má velkou fazónu (Bednář pobyl na hřišti ovšem jen deset minut). Deklarovala to také jeho premiérová reprezentační trefa, která přišla po 17 minutách jeho pobytu na hřišti. V nastaveném čase navíc zazdil mladý slávista další gólovku.

Čeští fotbalisté splnili povinnost, především ve druhé půli předvedli solidní výkon a po špatném začátku kvalifikace na MS 2010 přezimují v tabulce na druhém místě, o skóre před Poláky a Slovinci a dva body za Slovenskem. Právě s posledně jmenovanými se příští jaro utkají v dalších zápasech. Nejprve ve Slovinsku, následně doma v derby se Slovenskem.