13. června 2008 15:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Češi z Norimberku jsou nejspíš na odchodu

Koller v dresu Norimberku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koller v dresu Norimberku. | foto: ČTK

NORIMBERK Norimberk očekává, že ho po sestupu z německé bundesligy opustí český fotbalista Jan Koller i další hvězdy. Přiznal to i klubový prezident Michael Roth. V klubu prý dojde k takovému snižování platů, že to podle něj většina špičkových hráčů nebude ochotna akceptovat. Roth chce tým přebudovat a sázet na mladé Němce.

"Nemyslím, že by u nás byli ochotni hrát za párek a za pivo. Čeká nás šetření a to, co jim nabídneme, jim asi stačit nebude," řekl Roth listu Abendszeitung. Vysloveně se zmínil o odchodu všech reprezentantů. To by znamenalo, že odejdou i všichni tři Češi v klubu - Koller, gólman Jaromír Blažek a záložník Tomáš Galásek. O první dva usiluje podle některých médií pražská Sparta.
    

I kdyby se reprezentanti rozhodli akceptovat horší smlouvy, nebudou zapadat do nové koncepce týmu. "Naše cesta zpátky může vést jenom přes sázku na mladé a hladové německé hráče," nastínil změnu koncepce Roth.
    

Podle agentury DPA jsou největšími adepty na přestup útočníci Koller a Řek Angelos Charisteas. Zatím však vyjádřili vůli zůstat a pomoci klubu i ve druhé lize. Oběma běží v klubu nadále smlouva.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.