19. května 2008 17:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Česká fotbalová reprezentace vyráží na finální přípravu před EUREM

Trénink fotbalové reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trénink fotbalové reprezentace | foto: Lidové noviny

PRAHA S výjimkou Radka Šírla a tří hráčů plnících klubové povinnosti vyrazí v úterý dopoledne na šestidenní přípravné soustředění v Korutanech všichni fotbalisté nominovaní do českého národního mužstva pro mistrovství Evropy.

Na tiskové konferenci po srazu ve strahovském hotelu Crowne Plaza to oznámil trenér reprezentace Karel Brückner. Mužstvo, které bude během nejbližšího měsíce obhajovat třetí místo z minulého šampionátu, odjede na finálový turnaj do Rakouska a Švýcarska oslabeno o klíčového hráče Tomáše Rosického, ale také s vírou v týmový výkon.

Přes absenci kapitána i některé osobní neúspěchy v klubových dresech ale dorazili fotbalisté v dobrém rozpoložení. "Pokud by nějaké chmury v nich zůstaly, jsme tu od toho, aby se dostali do dobré pohody.  Soustředění má sloužit nejen k nabrání fyzické, ale také psychické pohody," řekl Brückner. Sám měl ale hned na úvod přípravy špatnou náladu, protože na sraz sice dorazil i záložník Radek Šírl, ale vzápětí pro vítěze Poháru UEFA ze Zenitu Petrohrad naděje zahrát si na šampionátu skončila. "Po konzultaci s lékaři jsme dospěli k názoru, že podobnou zátěž by jeho koleno nesneslo. Čeká ho třítýdenní léčení," vysvětlil trenér, proč Šírl vzápětí vyrazil domů.

"Jedná se o natažení vnitřních kolenních vazů, které utrpěl před třemi týdny," doplnil lékař mužstva Jiří Fousek. "Radek může běhat, ale každý kopplacírkou mu způsobuje bolest a bylo by to vzájemné trápení. Potřebuje klid, aby se noha dala dohromady," prohlásil Fousek po prohlídce záložníka.

Na srazu chyběl Petr Čech, kterého čeká ve středu večer finále Ligy mistrů a za týmem dorazí do Bad Kleinkirchheimu až koncem týdne, dvojice Libor Sionko a Zdeněk Pospěch se připravuje v Kodani na poslední kolo dánské ligy. Vedení reprezentace se však nadále snaží oba hráče uvolnit pro přípravu v Korutanech.

Ti, kteří se dnes v Praze hlásili, neoznámili žádné zdravotní neduhy.
"Nikdo zatím velké problémy nemá, ale necháme si první dva tři dny a až pak se rozhodneme, zda nepovoláme ještě nějakého hráče. Až v Rakousku budeme mít více času i na osobní rozhovory, dnes to bylo šechno příliš hektické," řekl Brückner, kterého čeká poslední akce v reprezentaci. "Žádný sentiment ale zatím necítím," prohlásil důrazně.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)