Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT ztratila exkluzivitu na Evropskou ligu. Bude i na Nově

Sport

  19:25
PRAHA - Po Lize mistrů přišla Česká televize o exkluzivitu i v další fotbalové soutěži. V následujících třech letech bude vysílat Evropskou ligu také Nova. O ní se bude muset podělit Česká televize s komerční konkurencí vůbec poprvé.

Hráči Atlétika Madrid oslavují triumf v Evropské lize foto: ČTK

Na Kavčích horách si sice budou moci vybrat zápas jako první, Nova ale získala práva na všechny zbývající zápasy, do kterých mohou zasáhnout Plzeň, Sparta, či Liberec, pokud postoupí ze závěrečného předkola.  "Proto věříme, že se do základních skupin probojují alespoň dva české kluby," říká ředitel Nova Sport Marek Kindernay.

Každý hrací den bude Nova vysílat dva až pět zápasů Evropské ligy na Nova Sport, Fandovi, či internetovém kanálu Voyo. Do budoucna chce Nova především získat zpátky práva na anglickou ligu.

V porovnání s minulou sezonou došlo k přeskupení také mezi držiteli práv na Ligu mistrů. Veřejnoprávní televize přišla na další tři roky o dominantní postavení. V úterý a ve středu půjde naladit přenos na Prima Cool, České televizi zbyl středeční přenos s právem přednostní volby a také květnové finále v londýnském Wembley.

"Liga mistrů je bezesporu nejlepší fotbalový produkt na trhu. Těžko najít něco lepšího, co by mohlo fanoušky zásobovat podívanou s největšími hvězdami po celou sezonu," vysvětluje šéf projektu Jiří Nikodým, proč se Prima rozhodla pro prestižní fotbalový program.

Více o vysílání Ligy mistrů a Evropské ligy v úterních LN

Evropské poháry na českých kanálech

Liga mistrů

Česká televize
- vysílá pouze středeční zápasy s přednostním právem volby a finále

Prima Cool
- vysílá úterní zápasy s přednostním právem volby
- vysílá úterní zápasy 2. volby
- další zápas bude vysílat na internetu

Evropská liga (hraje se ve čtvrtek)

Česká televize
- vysílá jeden zápas s přednostním právem volby a finále

Nova Sport
- má práva na všechny ostatní zápasy

Autor: