13. září 2011 14:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

České Budějovice posílí nadějný gólman Chelsea

Mladého gólmana Chelsea Delače doporučil Českým Budějovicím Petr Čech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladého gólmana Chelsea Delače doporučil Českým Budějovicím Petr Čech | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Fotbalisty Českých Budějovic posílí devatenáctiletý chorvatský brankář Matej Delač. Přichází na hostování do konce sezony z londýnské Chelsea, kde čeká na šanci v konkurenci Petra Čecha. Právě český reprezentant ho doporučil šéfovi budějovického fotbalu Karlu Poborskému.

"Matej Delač je jedním z největších brankářských talentů v Evropě. Jeho příchod mi doporučil i brankář Petr Čech," řekl pro klubový web Poborský.

Budějovice za sebou mají nepovedený start do sezony a se 17 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v lize. To se vedení klubu snaží napravit příchodem slovenského obránce Jaroslava Machovce a nyní i brankáře Delače.

Chorvatského reprezentanta do 21 let si Chelsea vyhlédla v roce 2009 v Interu Zaprešič jako možnou budoucí náhradu za Čecha. Poprvé nastoupil v chorvatské lize už v šestnácti letech, čímž se stal rekordmanem soutěže. V minulé sezoně hostoval v Arnhemu, kde se však do sestavy neprosadil.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!