Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
10. února 2016 10:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Domácí Superpohár končí, nahradí ho ten Česko-slovenský. Už letos

O český Superpohár už se hrát nebude. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O český Superpohár už se hrát nebude. | foto: Mafra - Ladislav Němec

PRAHA Už v tomto roce se by se měl odehrát první ročník Česko-slovenského Superpoháru mezi vítězi českého a slovenského fotbalového poháru. Smlouva je těsně před podpisem s tím, že první zápas by se hrál na hřišti českého účastníka.

Na středečním setkání s novináři to řekl předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta. Oficiálně by měl být nový Superpohár představen v květnu. „Česko-slovenský Superpohár bychom chtěli odehrát ještě letos. Připravujeme smlouvu se slovenskou stranou. Je to věc, která bude pro fandy zajímavá,“ prohlásil Pelta.

„Byl by to zápas pro vítěze pohárů a první ročník by se hrál na hřišti českého vítěze. Neutrální půda nebude, aby byla zajištěna co největší návštěvnost,“ dodal. O opětovném propojení českých a slovenských fotbalových soutěží, které se oddělily s rozpadem federace v roce 1993, se debatuje již dlouho.

Konkrétní podobu myšlenka dostala v loňském roce, kdy se hlavním partnerem českého poháru stala společnost MOL, která pod názvem Slovnaft sponzoruje i pohár na Slovensku.

A právě tato firma zaštítí i Superpohár. Proto o něj nebudou hrát ligoví mistři obou zemí, ale vítězové pohárů. Vznik česko-slovenského Superpoháru by znamenal konec českého Superpoháru, o který v posledních šesti letech hráli ligoví šampioni s vítězi poháru.

Od vzniku soutěže v roce 2010 si však zápas nezískal výraznou prestiž i proto, že se konal těsně před začátkem nové sezony v době, kdy se hrála předkola evropských pohárů a kluby měly jiné priority. Česko-slovenský Superpohár by se měl hrát na konci sezony.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...