Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český talent Macek ulovil fotku se spoluhráčem Ronaldem. ‚A teď si s ním chci zahrát.‘

Sport

  19:54
Turín/Praha - Český fotbalista Juventusu Roman Macek na vlastní kůži zažil, jaké šílenství v Turíně i celé Itálii vyvolal přestup hvězdného útočníka Cristiana Ronalda z Realu Madrid. Na talentovaného záložníka udělal kapitán portugalské reprezentace při osobním setkání velký dojem, i díky tomu, že s úsměvem vyslyšel jeho prosbu o společnou fotografii.

Český fotbalista Juventusu Roman Macek (vlevo) a jeho spoluhráč Cristiano Ronaldo. foto: ČTK

„Kolem tréninkového centra se několik dnů pohybovalo obrovské množství novinářů i fanoušků. Přílet Cristiana byl velmi dobře utajený a nikdo neznal přesný čas ani den. Chvílemi to opravdu bylo šílené. Na druhou stranu pochopitelné. V Itálii je fotbal náboženstvím a v tuto chvíli přicházel nejlepší hráč planety do jednoho z nejslavnějších klubů,“ řekl Macek v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která ho zastupuje.

S třiatřicetiletým kanonýrem se potkal spíše náhodou mezi tréninky. „Po dopolední fázi jsme byli v jídelně, když Ronaldo přicházel z fyzických testů. Byl nesmírně klidný, pozitivní a usměvavý. S každým z přítomných si podal ruku, vyslyšel prosby o fotografii, s trenérem a několika zkušenějšími hráči se zastavil na pár vět,“ přiblížil Macek.

„Netajím se tím, že Ronaldo je pro mě tím nejoblíbenějším hráčem a již toto krátké setkání pro mě bylo zážitkem. Navíc jsem musel obdivovat, s jakou profesionalitou a trpělivostí celým dnem prošel,“ přidal jednadvacetiletý hráč.

Nepochybuje, že Ronaldo, který během devíti let za Real nastřílel 451 soutěžních gólů a čtyřikrát s „Bílým baletem“ vyhrál Ligu mistrů, pomůže Juventusu na hřišti i mimo něj.

„Je to obrovsky zkušený fotbalista, který vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Přesto má obrovskou chuť po dalším úspěchu. Bylo na něm vidět, jak si první den v Turíně užívá, jak je spokojený a natěšený. Prosadil se v Anglii, ve Španělsku a v Itálii může definitivně potvrdit pozici toho jedinečného a nejlepšího,“ uvedl Macek.

Zatím nepřemýšlí o tom, že si s pětinásobným držitelem Zlatého míče zahraje, ale velmi ho taková představa láká. „Nechci přemýšlet tímto způsobem, hlavu mám nastavenu pouze na vlastní výkony. Vzhledem ke čtyřleté Ronaldově smlouvě to nicméně je reálná představa. A pro mě zároveň obrovská motivace do budoucna,“ prohlásil Macek.

S A-týmem Juventusu absolvuje už několikáté letní soustředění a pravděpodobně odjede i na soustředění do USA. Pak by se mělo rozhodnout, kde stráví příští sezonu. „Může se stát cokoliv, rozhodující je zdraví a správně nastavená hlava. S velkou pravděpodobností budeme řešit hostování, zásadní pro mě bude herní praxe,“ uvedl Macek.

„Mým snem nadále zůstává pevné místo v Juventusu, ale k tomu vede množství práce a dalších zkušeností. S příchodem Ronalda se klub posunuje opět dopředu a já jsem přesvědčen, že úspěšně zaútočí také na triumf v Lize mistrů,“ řekl zlínský odchovanec, který už má za sebou hostování v druholigových italských týmech Bari a naposledy v Cremonese.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat