12. listopadu 2008 18:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chachaři, seshitci a sparťanská nadutost

Kladrubský v zápase zářil, ale odcházel smutný.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kladrubský v zápase zářil, ale odcházel smutný. | foto: ČTK

PRAHA To spojení jsme slýchali dlouhé roky, kdy ho zejména uplakánci ze Strahova používali snad v každé debatě o fotbale. "Nadutí, namyšlení, arogantní a všemi pohrdající sparťani."

Málokdo, koho postihla ta ošklivá psychická nemoc, která z něj udělala slávistu, ve svém slovníku některé z výše citovaných slov neměl. Časy se ale mění. Nyní máme v první lize dva supertýmy s těmi nejpokornějšími fanoušky na světě.

Lze jen smeknout před Chachary, kteří svůj Baník pasují div ne na mistra ligy po čtyřech vyhraných zápasech v řadě. Co na tom, že dva poražené týmy hrají o holé přežití v lize. Co na tom, že FC Chacharstán dokázal na podzim prohrát s Jabloncem či Teplicemi a uhrál pouhý bod s Brnem. Pozastavovat se není nutné ani nad tím, že velebený Baník má o pouhé dva body víc než v krizi hrající mátožná Sparta. Od Chacharů už chodí esemesky typu: "Mistr ligy na 9: Banik pi.o."

To slávisty můžeme pouze politovat. Tento tým hrající "nejlepší fotbal v zemi" sice letos získal titul po dlouhých dvanácti letech a zatím vede i na podzim, ale v pohárech nedokáže vstřelit branku. Chyba ovšem není ve slávistech. Ti chudáci jen holt mají smůlu, že v lize hraje takový póvl, který je na poháry nedokáže připravit. Vždyť jak mají hrát slovutný Pohár UEFA, když se v lize musí měřit s tak mizernými týmy, jako jsou České Budějovice? Mimochodem, gratulujeme Tomáši Necidovi k jubilejnímu 10. gólu, snad takových přidá víc.

My, namyšlení a arogantní sparťané, se samozřejmě dmeme pýchou nad porážkou "silného" Zlína a těšíme se na masakr "nadupané" falešné Bohemky. Vždyť liga není ještě ani v polovině.

Autor (31) je odjakživa namyšleným sparťanem a vždy jím bude.

Najdete na Lidovky.cz