Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Chelsea boj o titul nevzdává. S 'náhradníky' zastavila první Liverpool

16:57
LIVERPOOL - Minule podlehli doma poslednímu, nyní fotbalisté Chelsea vyhráli na stadionu lídra. S českým obráncem Tomášem Kalasem poprvé v základní sestavě porazili Liverpool 2:0 a dvě kola před koncem anglické ligy na něj ztrácejí opět jen dva body.

Útočník Chelsea Demba Ba slaví gól s Frankem Lampardem foto: Reuters

José Mourinho splnil, co slíbil, a kvůli podle něj nevhodnému termínu šlágru s Liverpoolem nenasadil nejsilnější sestavu. Proto se Kalas dočkal své premiéry.

I díky jistému výkonu olomouckého odchovance se tým s nejlepším útokem Premier League poprvé po 25 zápasech střelecky neprosadil. Naopak Chelsea, která hrála ze zajištěné obrany, udeřila v závěrech obou poločasů z protiútoků.

SOBOTNÍ ZÁPASY

První poločas šlágru 36. kola příliš dramatických situací nenabídl. Ve 38. minutě trefil v pokutovém území záložník Mohamed Salah ruku Jona Flanagana, rozhodčí však situaci jako penaltovou neposoudil. Chelsea se ale branky přece jen dočkala, v nastaveném čase chyboval ve středu hřiště domácí kapitán Steven Gerrard a samostatný únik zakončil Demba Ba.

Liverpool mohl ve druhém poločase vyrovnat, ale střelu Joea Allena zpoza pokutového území gólman Mark Schwarzer, náhradník za zraněného Petra Čecha, vyrazil. Pečeť na výhru hostů přišla znovu v nastavení. V 94. minutě po brejku střídajících hráčů Fernanda Torrese a Williana druhý jmenovaný poslal míč do odkryté branky.

Liverpool po jedenácti výhrách ztratil body a poprvé po 25 zápasech vyšel střelecky naprázdno.

Útočník Chelsea Demba Ba slaví gól do sítě Liverpoolu

Sunderland bez obránce Ondřeje Čelůstky zdolal na domácím hřišti nováčka z Cardiffu 4:0. Týden po překvapivém úspěchu proti Chelsea tak zaznamenal další vítězství, opustil poslední místo a vymanil se ze sestupového pásma. Na dno tabulky klesl jejich dnešní soupeř.

Výhru zařídili podobně jako na Stamford Bridge Connor Wickham a Fabio Borini. Jednadvacetiletý anglický útočník dvakrát skóroval hlavou po rohovém kopu a v posledních třech zápasech dal pět branek. Ital Borini, který z pokutového kopu skóroval již v duelu s Chelsea, se ze stejné situace nemýlil ani tentokrát. Další branku přidal jeho krajan Emanuele Giaccherini. Cardiff musel odehrát celý druhý poločas bez vyloučeného Caly.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo: nedělní zápasy

• Sunderland - Cardiff 4:0 (26. a 86. Wickham, 45.+1 Borini z pen., 76. Giaccherini)
  • Liverpool - Chelsea 0:2 (45.+3 Ba, 90.+4 Willian)