Chelsea letos poprvé v Premier League prohrála. Ve šlágru nestačila na Tottenham

20:45
LONDÝN - Tottenham porazil v 13. kole anglické fotbalové ligy Chelsea 3:1 a vystřídal svého soupeře na třetím místě tabulky. Chelsea prohrála poprvé v tomto ročníku Premier League. Vedoucí Manchester City zvítězil na hřišti West Hamu 4:0. Liverpool díky třem gólům po přestávce porazil 3:0 Watford.

Fotbalisté Tottenhamu se radují z výhry 3:1. foto: ČTK/AP

Manchester United pouze remizoval bez branek doma s Crystal Palace. Fulham v prvním zápase pod vedením nového trenéra Claudia Ranieriho porazil 3:2 Southampton.

V londýnském derby vedl Tottenham od osmé minuty, kdy Eriksen našel z přímého kopu hlavu Alliho a ten prodloužil míč za Arrizabalagova záda.

Po čtvrthodině hry zvýšil Kane, který svou střelou z dálky na přední tyč překvapil Arrizabalagu. Brankář Chelsea následně svůj tým podržel při velkých šancích Son Hung-mina a Alderweirelda.

Výsledky:

Brighton - Leicester 1:1 (15. Murray - 79. Vardy z pen.),
Everton - Cardiff 1:0 (59. Sigurdsson),
Fulham - Southampton 3:2 (33. a 63. Mitrovič, 43. Schürrle - 18. a 53. Armstrong),
Manchester United - Crystal Palace 0:0, Watford - Liverpool 0:3 (67. Salah, 76. Alexander-Arnold, 89. Firmino),
West Ham United - Manchester City 0:4 (34. a 90.+3 Sané, 11. D. Silva, 19. Sterling),
Tottenham - Chelsea 3:1 (8. Alli, 16. Kane, 55. Son Hung-min - 85. Giroud).

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Chelsea, gól ale padl opět na druhé straně. Po sólu přes půl hřiště Son Hung-min obehrál ve vápně i stopera Luize a vstřelil svůj 50. gól v dresu „Kohoutů“.

„Blues“ snížili v 85. minutě, svůj první ligový gól v sezoně dal důraznou hlavičkou Giroud.

Francouzský reprezentant si jako druhý hráč v historii Premier League připsal 20. gól z pozice střídajícího hráče. První porážku po 18 soutěžních zápasech už ale svěřenci Maurizia Sarriho neodvrátili.

„Citizens“ rozhodli o svém vítězství třemi góly v prvním poločase. V 11. minutě se po rychlém protiútoku trefil o tyč David Silva a za osm minut přidal druhý gól po Saného přihrávce Sterling.

Oba hráči si role vyměnili při třetím gólu Manchesteru a Sané přidal ještě čtvrtou branku v nastaveném čase. City drží po páté výhře v řadě náskok dvou bodů na druhý Liverpool, ve 13 ligových utkáních vstřelili už 40 gólů.

Liverpool se na hřišti Watfordu dlouho nemohl střelecky prosadit, skóre otevřel až v 67. minutě po Maného přihrávce Salah. O devět minut později se trefil krásně z přímého kopu Alexander-Arnold.

Těsně před koncem řádné hrací doby upravil na konečných 3:0 z dorážky hlavou Firmino. To už nebyl na hřišti kapitán „Reds“ Henderson, který musel po druhé žluté kartě předčasně do kabin.

Záchranářskou bitvu mezi Fulhamem a Southamptonem začali lépe hosté. V 18. minutě je poslal do vedení Armstrong, londýnský celek ale ještě do konce poločasu vývoj otočil.

V 33. minutě se poprvé od září prosadil hlavou Mitrovič a deset minut nato zužitkoval přesnou Sessegnonovu přihrávku před prázdnou branku Schürrle.

Po přestávce dokázali hosté znovu srovnat zásluhou Armstrongovy rány zpoza vápna pod břevno, ale první ligovou výhru po devíti zápasech zařídil Fulhamu svým druhým zásahem Mitrovič.