Chelsea bez Čecha vybouchla s posledním, Liverpool je titulu zase blíž

Petr Čech

20:40
LONDÝN - Chelsea bez nemocného Petra Čecha podlehla v anglické fotbalové lize doma poslednímu Sunderlandu 1:2 a na vedoucí Liverpool dál ztrácí dva body. "Reds" navíc mají nedělní zápas s Norwichem k dobru. Zároveň skončila 77 zápasů dlouhá série trenéra Josého Mourinha, během které v roli kouče Chelsea na Stamford Bridge ani jednou neprohrál.

Útočník Chelsea Samuel Eto'o foto: Reuters

Fotbalisté Tottenhamu porazili na domácím hřišti Fulham 3:1 a na šestém místě, znamenajícím ještě účast v pohárové Evropě, mají před sedmým Manchesterem United šestibodový náskok. United ale mají dva zápasy k dobru. Nováček soutěže Crystal Palace popáté v řadě zvítězil, na hřišti West Hamu vyhrál 1:0.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

• Tottenham - Fulham 3:1 (35. Paulinho, 48. Kane, 62. Kaboul - 37. Sidwell)
  • Aston Villa - Southampton 0:0
  • Cardiff - Stoke 1:1 (51. Whittingham z pen. - 45.+3 Arnautovič z pen.)
  • Newcastle - Swansea 1:2 (23. Ameobi - 45.+1 a 90.+2 Wilfried)
  • West Ham United - Crystal Palace 0:1 (59. Jedinak z pen.)
  • Chelsea - Sunderland 1:2 (12. Eto - 18. Wickham, 81. Borini z pen.)

Nemocného Čecha v brance "Blues" nahradil Australan Mark Schwarzer, jenž se v 41 letech stal nejstarším hráčem v historii Chelsea, který zasáhl do utkání Premier League. Chelsea vedla od 12. minuty, kdy se volejem po centru z rohového kopu prosadil Samuel Eto'o, Sunderland ale dokázal za devět minut vyrovnat zásluhou Connora Wickhama, který vrátil do sítě vyražený míč.

Rozhodující moment zápasu přišel devět minut před koncem, kdy César Azpilicueta hasil svoji chybu faulem ve vápně a útočník Fabio Borini z penalty rozhodl o prohře svého bývalého klubu. Sunderland, který v týdnu remizoval s Manchesterem City, se po devíti bodových ztrátách dočkal výhry, přesto zůstal na posledním místě.

Na stadionu Tottenhamu otevřel skóre čtvrtou brankou v sezoně Brazilec Paulinho, který na malém vápně doklepl za brankovou čáru centr Christiana Eriksena z přímého kopu. Hosté z Fulhamu ale dokázali během dvou minut vyrovnat zásluhou nejlepšího střelce klubu Steva Sidwella, jenž se trefil již posedmé.

Azpilicueta z Chelsea padá na brankáře Sunderlandu Mannoneho. Po utkání mu už ale do smíchu nebylo.

Po změně stran vrátil "Kohoutům" hlavou vedení dvacetiletý útočník Harry Kane. Ten nastoupil v této sezoně od první minuty pouze v tomto duelu a předchozích dvou a pokaždé dokázal skórovat. Třetí branku domácích přidal francouzský obránce Younes Kaboul.

Sidwell třináct minut před koncem neproměnil pokutový kop. Fulham tak po dvou výhrách vyšel bodově naprázdno a je předposlední.

O jedinou branku Crystalu Palace se postaral po necelé hodině hry Mike Jedinak, který z penalty potrestal faul Pabla Armery na pronikajícího útočníka Camerona Jeromeho. Vítězní hosté v posledních pěti duelech inkasovali pouze dvě branky, obě v minulém kole na hřišti Evertonu. West Ham prohrál potřetí za sebou.

Bony Wilfried dvěma brankami v nastaveném čase prvního i druhého poločasu zařídil obrat Swansea na hřišti Newcastlu. Podobně dokázal skórovat také v novoročním duelu s Manchesterem City. Tým "Labutí" se po dvou porážkách dočkal výhry a posunul se v tabulce na třinácté místo. Domácí prohráli v lize popáté za sebou.