Chelsea promarnila vedení 3:0. United pomohly penalty

18:56aktualizováno  21:49
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea neudrželi proti Manchesteru United tříbrankové vedení a ve šlágru 24. kola anglické ligy doma s úřadujícím mistrem remizovali 3:3. Reprezentační brankář Petr Čech dostal dva góly z penalt a poprvé v tomto roce inkasoval v jednom utkání více než jeden gól.

David Luiz a Fernando Torres. foto: Reuters

Chelsea se dostala do vedení ve 36. minutě. Pronikající útočník Daniel Sturridge nastřelil z úhlu obránce Johnnyho Evanse, od kterého se odrazil míč do vlastní branky. Na konci poločasu pak měli převahu hráči "Rudých ďáblů" a Čech musel likvidovat nebezpečné střely Ashleyho Younga, Dannyho Wellbecka a Waynea Rooneyho.

Premier League - 24. kolo

Newcastle - Aston Villa 2:1 (30. Ba, 71. Cissé - 45. Keane), Chelsea - Manchester United 3:3 (36. vlastní Evans, 46. Mata, 50. Luiz - 58. a 69. Rooney obě z pen., 84. Hernández).

Svěřencům trenéra Andrého-Villase Boase se povedl nástup do druhého poločasu. Už minutu po přestávce našel Fernando Torres přesným centrem dalšího Španěla Juana Matu a bývalý hráč Valencie zavěsil precizním volejem. Po čtyřech minutách pak přidal třetí gól hlavou ze standardní situace brazilský obránce David Luiz.

Další průběh zápasu ovlivnil rozhodčí Howard Webb, jenž za diskutabilní fauly domácího Sturridge a Ivanoviče nařídil v průběhu jedenácti minut dva pokutové kopy. Oba suverénně proměnil Rooney, s 15 góly nejlepší střelec United. Comeback hostů dokonal šest minut před koncem hlavičkující mexický žolík Javier Hernández. Přes několik šancí na obou stranách se už skóre nezměnilo.

Manchester United, který na stadionu Stamford Bridge nevyhrál v Premier League již deset let, ztrácí v tabulce dva body na vedoucího městského rivala City. Čtvrté Chelsea chybí na první pozici už čtrnáct bodů.

AVB kritizoval sudího Webba

Trenér Villas-Boas po zápase kritizoval rozhodčího Webba kvůli odpískání druhé penalty. "Nevím, jestli viděl celou situaci ze správného úhlu, ale jeho rozhodnutí bylo v každém případě špatné. Ve špičkových zápasech očekáváme špičkové rozhodčí a to se nám dnes nesplnilo," uvedl.

Jeho protějšek Alex Ferguson ani přes heroický výkon svého mužstva v poslední půlhodině nebyl s výsledkem spokojen. "K tomu, abyste zvrátili tříbrankové manko, je potřeba obrovské úsilí. Nicméně jsme ztratili dva důležité body," řekl.

Autor dvou branek Rooney vyzdvihl bojovnost United. "Pro mnoho týmů by bylo lehké svěsit hlavu a přijmout porážku, ale to my nikdy neděláme," prohlásil šestadvacetiletý útočník, který si rýpl do městského rivala. "Když jsme prohrávali 0:3, Citizens doma u televizí museli mít radost, i proto jsme si užili cestu zpátky," dodal Rooney.