Manchester United vyhrál na Arsenalu, Chelsea vede ligu o sedm bodů

Petr Čech

20:45
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea bez brankáře Petra Čecha zdolali West Bromwich 2:0 a pokračují v suverénním vstupu do anglické ligy. Tabulku vedou o sedm bodů před Southamptonem. Manchester United porazil ve šlágru kola Arsenal 2:1 a posunul se na čtvrté místo.

Aaron Ramsey z Arsenalu. foto: Reuters

Chelsea si výhru zajistila už během prvních pětadvaceti minut. Nejprve se prosadil kanonýr Diego Costa a stal se po Micku Quinnovi a Papissovi Cissém třetím hráčem, kterému se podařilo dát víc než deset branek ve svých úvodních deseti zápasech v Premier League.

Druhý gól „Blues“ obstaral ve 25. minutě Eden Hazard a udržení příznivého výsledku navíc ještě usnadnil domácím vyloučením záložník Albionu Claudio Yacob po zákroku na Costu.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

• Chelsea - West Bromwich 2:0 (11. Costa, 25. Hazard)
  • Everton - West Ham United 2:1 (26. Lukaku, 74. Osman - 56. Zárate)
  • Leicester - Sunderland 0:0
  • Manchester City - Swansea 2:1 (19. Jovetič, 62. Y. Touré - 9. Bony)
  • Newcastle - QPR 1:0 (78. Sissoko)
  • Stoke - Burnley 1:2 (33. Walters - 12. a 14. Ings)
  • Arsenal - Manchester United 1:2 (90.+5 Giroud - 56. vlastní Gibbs, 85. Rooney)

Větší potíže měl v cestě za třemi body Manchester City, protože obhájce titulu prohrával se Swansea po gólu někdejšího sparťanského útočníka Wilfrieda Bonyho už v deváté minutě. Za deset minut však srovnal Stevan Jovetič a v 62. minutě otočil na konečných 2:1 Yaya Touré.

Dlouho bezbrankový duel na Emirates Stadium rozhodla pětiminutovka hrůzy pro Arsenal. Hřiště nejprve opustil zraněný Jack Wilshere a vzápětí přišel první gól. Obránce Kieran Gibbs se při odvracení centru srazil s brankářem Wojciechem Szczesným a než se stačil zvednout, tečoval střelu soupeře do vlastní sítě.

Arsenal střídal brankáře

Kvůli zranění po srážce s Gibbsem navíc musel Szczesny odstoupit a jeho náhradník Emiliano Martínez poté také jednou inkasoval. Pět minut před koncem zakončil parádní bleskový protiútok po asistenci Ángela Di Maríi útočník Wayne Rooney a zvýšil.

Arsenal stihl už jen zkorigovat skóre zásluhou trefy Oliviera Girouda z páté minuty nervózního osmiminutového nastavení. Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický strávil duel jen mezi náhradníky.

Pátou výhru za sebou si připsal Newcastle, kterému stačila na vítězství nad Queens Parkem branka Moussy Sissoka ze 78. minuty. O čtvrtou příčku přišel West Ham, jehož pětizápasová série bez porážky skončila po prohře 1:2 v Liverpoolu s Evertonem.