Fotbalisté Chelsea se radují ze vstřelené branky. | foto: Reuters

Čech chytal v lize po dvou měsících. Jeho Chelsea vyhrála a sahá po titulu

Petr Čech
  •   22:45aktualizováno  23:06
LEICESTER - Brankář Petr Čech nastoupil za Chelsea v anglické lize poprvé od února a přispěl k výhře 3:1 na hřišti Leicesteru, po níž má londýnský fotbalový klub na dosah zisk prvního titulu po pěti letech. Od Nového roku Chelsea v lize ještě neprohrála.

V čele tabulky má po středě náskok 13 bodů před dvojicí Manchester City, Arsenal a čtyři kola před koncem ji dělí od zisku trofeje jediné vítězství.

Ohrozit naděje Blues může už jen třetí Arsenal, který má zápas k dobru. Druzí obhájci trofeje z Manchesteru City už jsou bez šance.

Marc Albrighton překonává Petra Čecha v bráně Chelsea.
Didier Drogba z Chelsea lituje zmařené šance.

Čech, jenž v brance zastoupil zdravotně indisponovaného Thibauta Courtoise, inkasoval v nastavení úvodního poločasu a domácí šli do vedení. Po přestávce ale Chelsea předvedla mnohem lepší výkon a obrat zařídily klubové legendy.

Tři minuty po přestávce vyrovnal sedmatřicetiletý Didier Drogba, který se trefil poprvé od prosince, a v 79. minutě poslal Chelsea do vedení kapitán John Terry. Vítězství favorita pečetil ještě Ramires.