Chelsea se po bídné sezoně vydrápala do čela Premier League

19:15
MIDDLESBROUGH - Fotbalisté Chelsea zvítězili ve 12. kole anglické ligy na hřišti nováčka z Middlesbrough 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral v závěru prvního poločasu Diego Costa. Chelsea tak využila sobotního remízového zaváhání Liverpoolu a s náskokem jednoho bodu vede tabulku.

Diego Costa potvrdil svou výbornou formu a dovedl Chelsea do čela Premier League. foto: Reuters

Jsme nejnešťastnější tým. Dostali jsme gól z jediné střely, žehrá na osud Mourinho

Chelsea díky Costově zásahu prodloužila vítěznou sérii v lize na šest zápasů, od porážky s Arsenalem na konci září pokaždé získala tři body. Navíc ani v jednom z úspěšně zvládnutých utkání neinkasovala.

Costa se trefil ve 41. minutě z dorážky po rohovém kopu. Nejlepší střelec soutěže dal desátý gól v sezoně. V tabulce kanonýrů vede o dvě branky před Sergiem Agüerem z Manchesteru City.

Diego Costa (vlevo) se snaží důrazně domluvit Thiagu Mottovi z PSG.
Diego Costa je nyní za svou hereckou etudu fanouškům pro smích

Kouč hostů Antonio Conte se i v Middlesbrough držel tradičního rčení o vítězné sestavě a do zápasu nasadil stejnou jedenáctku jako do čtyř předchozích klání.

Hned dva její členové oslavili klubová jubilea, pro Edena Hazarda to byl 150. zápas v nejvyšší soutěži za Chelsea, o padesát míň jich odehrál Nemanja Matič.