Chelsea - Manchester United (vlevo Drogba, vpravo Lampard)

Chelsea - Manchester United (vlevo Drogba, vpravo Lampard) | foto: Reuters

Chelsea vyhrála 3:1 v Blackpoolu a je dva body za třetím místem

•   23:12
BLACKPOOL - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance zvítězili v dnešní dohrávce 29. kola anglické ligy 3:1 v Blackpoolu a přiblížili se na dva body třetímu Manchesteru City. Na vedoucí United ztrácejí úřadující mistři devět bodů, oproti oběma týmům z Manchesteru mají ještě zápas k dobru.

Chelsea poslal do vedení ve 20. minutě hlavičkou po rohu kapitán John Terry, další dvě branky přidal v rozmezí tří minut po hodině hry Frank Lampard. Svou první trefu zaznamenal anglický reprezentační záložník z penalty.

Čecha připravil o třináctou nulu v sezoně čtyři minuty před koncem řádné hrací doby Jason Puncheon. Jeho nebezpečný pokus v prvním poločase ještě vytáhl český brankář na tyč, na střelu v závěru utkání si sice sáhl, ale zneškodnit ji nedokázal.