Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chobotnice Iker nepřeje Barce: zvítězí Manchester

Sport

  14:57
MÁLAGA - Věhlasná chobotnice Paul, která náhle zemřela loni v říjnu, má svého nového následovníka. Jmenuje se Iker a žije v akváriu ve španělské Málaze. Před sobotním finále Ligy mistrů dostal Iker za úkol předpovědět letošního šampiona nejslavnější fotbalové klubové soutěže světa. A chobotnice rozhodla - v sobotní londýnské noci vyhraje Manchester United.

Chobotnice Iker předpovídá triumf ve finále Ligy mistrů Manchesteru United. foto: Reuters

Loni v červnu a červenci vzbudila chobotnice Paul obrovský zájem a ohlas médií i fanoušků. Hlavonožec z akvária v Oberhausenu se během světového fotbalového šampionátu ani jednou nespletl, správně uhodl i výsledek finálového souboje mezi vítěznými Španěly a Nizozemci.

Po náhlém Paulově skonu se ve světě strhla věštecká mánie. Posledním nástupce slavné německé chobotnice se stal šestnáctikilový Iker, který dostal jméno po ikoně Realu Madrid Ikeru Casillasovi. A podle Ikera sobotní finále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United (on-line reportáž sledujte na www.lidovky.cz/sport) vyhraje ostrovní celek.

Chobotnice Iker předpovídá triumf ve finále Ligy mistrů Manchesteru United.

Otázkou je, nakolik se dá Ikerovi věřit. Již jednou se zmýlil, když tipoval postup Realu do finále soutěže (právě přes Barcelonu). Trefil se naopak při věštění vítěze španělského poháru. V něm triumfoval Real Madrid, jak jinak než nad Barcelonou.

Že by Iker kromě jména legendy královského klubu zdědil i "fanouškovskou" náklonnost k nejúspěšnějšímu týmu v historii Ligy mistrů?

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat