27. května 2011 14:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chobotnice Iker nepřeje Barce: zvítězí Manchester

Chobotnice Iker předpovídá triumf ve finále Ligy mistrů Manchesteru United. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chobotnice Iker předpovídá triumf ve finále Ligy mistrů Manchesteru United. | foto: Reuters

MÁLAGA Věhlasná chobotnice Paul, která náhle zemřela loni v říjnu, má svého nového následovníka. Jmenuje se Iker a žije v akváriu ve španělské Málaze. Před sobotním finále Ligy mistrů dostal Iker za úkol předpovědět letošního šampiona nejslavnější fotbalové klubové soutěže světa. A chobotnice rozhodla - v sobotní londýnské noci vyhraje Manchester United.

Loni v červnu a červenci vzbudila chobotnice Paul obrovský zájem a ohlas médií i fanoušků. Hlavonožec z akvária v Oberhausenu se během světového fotbalového šampionátu ani jednou nespletl, správně uhodl i výsledek finálového souboje mezi vítěznými Španěly a Nizozemci.

Po náhlém Paulově skonu se ve světě strhla věštecká mánie. Posledním nástupce slavné německé chobotnice se stal šestnáctikilový Iker, který dostal jméno po ikoně Realu Madrid Ikeru Casillasovi. A podle Ikera sobotní finále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem United (on-line reportáž sledujte na www.lidovky.cz/sport) vyhraje ostrovní celek.

Chobotnice Iker předpovídá triumf ve finále Ligy mistrů Manchesteru United.

Otázkou je, nakolik se dá Ikerovi věřit. Již jednou se zmýlil, když tipoval postup Realu do finále soutěže (právě přes Barcelonu). Trefil se naopak při věštění vítěze španělského poháru. V něm triumfoval Real Madrid, jak jinak než nad Barcelonou.

Že by Iker kromě jména legendy královského klubu zdědil i "fanouškovskou" náklonnost k nejúspěšnějšímu týmu v historii Ligy mistrů?

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!