7. července 2018 11:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chorvaté chtěli podpořit fotbalisty na MS, místo toho zapálili ‚ostrov lásky‘

Ostrov lásky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrov lásky. | foto:  NavAdriatic - Best Of Adriatic SeaReprofoto

ZADAR Požárem skončila akce, kterou v pátek uspořádalo jedno chorvatské rádio na podporu fotbalové reprezentace, která se v sobotu večer utká s domácími Rusy o postup do semifinále mistrovství světa. Jak píše web jutarnji.hr, zhruba stovka fanoušků nešťastnou náhodou zapálila donesenými pochodněmi „ostrov lásky“ - známý ostrůvek ve tvaru srdce, který leží u pobřeží pár kilometrů jižně od Zadaru.

„Zveme všechny zájemce na známý ostrov Galešnjak... Na podporu reprezentace chceme udělat jedinečnou fotografii ze vzduchu,“ stálo v pozvánce, zveřejněné na facebooku rozhlasové stanice. Večer kolem osmé se tak na jinak neobydleném ostrůvku objevila přibližně stovka lidí s pochodněmi a bengálskými ohni, aby vytvořila „Vatreno srce“ (ohnivé srdce). Vatreni se také přezdívá chorvatskému národnímu týmu.

Hrátky s ohněm se ale lidem, kteří si měli pro všechny případy přinést i láhev s vodou, vymkly z rukou a nakonec začal hořet i porost na Galešnjaku. Brzy však přispěchali na pomoc dobrovolní hasiči z nedalekého městečka Filip i Jakov, takže ikona středního Jadranu, oblíbená mezi zamilovanými, utrpěla jen menší škody.

ČTK