22. října 2008 18:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovance doporučují čtyři z pěti slávistů

Vladimír Šmicer po návratu do Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer po návratu do Slavie. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Krasojízda pokračuje! Tentokrát nás naši chlapci potěšili pětigólovým výpraskem Kladnu. Radostným zjištěním je, že střeleckou formu prokazují i dosavadní náhradníci, a také skutečnost, že svůj gólový koncert prodloužil rovněž Šmíca.

Ten v pouhých dvou zápasech nastřílel tolik branek jako třeba údajně "nenahraditelný" reprezentační útočník Slepička v lize za celý letošní podzim. V leckterém jiném týmu by již Vláďa Šmicer s tímto výkonem vedl klubovou tabulku střelců.

Aby červenobílý večírek zbytečně brzy neskončil, je dnes potřeba nechat po trávníku v Sezimově Ústí proběhnout i kluky, kteří se na něj tak často nedostanou, a v pondělí vyrazit pro tři body do Mladé Boleslavi. Bylo by rozhodně více než příjemné získat v podobě bezpečného pětibodového vedení ligové tabulky potřebný klid na vážnou pohárovou práci.

Komentovat současnou hru a výsledky Sparty by už skoro zavánělo sadismem. Proto se omezme jen na gratulaci k vydřenému a šťastnému bodu z Plzně, od něhož se podle vlastních slov hodlá trenér Chovanec odrazit ke světlým zítřkům. Kouč rudých své práci jistě rozumí - Chovance doporučují (Spartě) určitě alespoň čtyři z pěti slávistů!

Fotbalových odborníků je na Letné ale víc. Například brankář Blažek v internetovém rozhovoru na dotaz, jakým přínosem je pro sparťanskou kabinu Patrik Berger, odpověděl: "Stačí, když ho člověk bude sledovat a bude vnímavý, tak si určitě hodně odnese." Je jen otázka, zda by levněji nevyšel nějaký model, který chodí sedět studentům na Umprum...

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.