24. srpna 2010 20:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovanec je v klidu. 'Nebojuji o svou budoucnost,' tvrdí kouč Sparty

Jozef Chovanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jozef Chovanec. | foto: ČTK

ŽILINA Na jeho hlavu se valí drtivá kritika, přesto generální sportovní manažer a hlavní trenér Sparty Jozef Chovanec odvetu 4. předkola Ligy mistrů v Žilině nevnímá tak, že by středeční souboj měl rozhodnout o jeho setrvání na letenské lavičce.

Chovanec zároveň odmítá hlasy o sparťanské krizi. I když tým tápe v české lize a před druhým soubojem s Žilinou je Sparta téměř v "pasti", protože před týdnem doma prohrála 0:2.

Přesto Chovanec alespoň navenek zachovává naprostý klid. "Neberu to tak, že jde o moji budoucnost ve Spartě," řekl dnes Chovanec na tiskové konferenci v Žilině krátce předtím, než přivedl mužstvo na hřiště k oficiálnímu předzápasovému tréninku.

Chovanec je před zápasem v Žilině pod tlakem. Sparta se k postupu do základní skupiny Ligy mistrů po pěti letech mocně upínala, ale po prvním zápase jsou její vyhlídky špatné. Chovanec ale nechce slyšet nic o tom, že by Sparta prožívala těžké časy.

"Jsme jediný zástupce českého fotbalu v pohárové Evropě, snažíme se držet jeho prapor. Co se dá dělat. Chybějí nám hráči a musíme s tím žít. Má to zásadní vliv na týmový výkon. Kdo to chce vidět, vidí to. Kdo nechce, nevidí," připomněl Chovanec, že jeho tým dusí absence zraněných i distancovaných hráčů.

Třeba v prvním utkání s Žilinou v Praze kvůli disciplinárním trestům za žluté karty a vyloučení chyběli klíčoví ofenzivní hráči Bony Wilfried, Libor Sionko a Marek Matějovský. Posledně jmenovaný zmešká i žilinskou odvetu, na Slovensku se Sparta zase musí obejít bez pilířů obrany Tomáše Řepky a Ericha Brabce, kteří stojí za žluté karty.

ON-LINE

DUEL ŽILINA - SPARTA BUDEME SLEDOVAT VE STŘEDU 25.8. OD 20:45 V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI! 

Dlouhodobě zraněný je další bek Ondřej Kušnír, o duely s Žilinou přijde ofenzivní talent Václav Kadlec. "Není jednoduché chybějící hráče nahradit, zvlášť pokud jde o hráče ze základní sestavy, jejichž kvalita je jinde... Ale noví hráči musejí udělat maximum pro to, aby se jim to povedlo," přál si Chovanec.

Sparta musí ve středeční odvetě vstřelit aspoň dvě branky, aby udržela šanci na postup do Ligy mistrů. Sám Chovanec se nevzdává nadějí na obrat. S jednou podmínkou. "Musíme hrát daleko odvážněji a agresivněji než v Praze. Odrazit se od poctivého výkonu a vyvarovat se triviálních chyb, po nichž jsme inkasovali doma dvě branky," nabádal.

"V pohárech se už mnohokrát stalo, že došlo k velkým obratům. Ale musíme se v mnohém zlepšit, především ve věcech, které jsme zanedbali v prvním zápase," zdůraznil Chovanec.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz