16. června 2008 21:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovanec se reprezentace nezříká

Bývalý reprezentační trenér a nynější generální manažer Sparty Jozef Chovanec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý reprezentační trenér a nynější generální manažer Sparty Jozef Chovanec | foto: ČTK

PRAHA Generální manažer pražské Sparty Jozef Chovanec by prý zvážil nabídku trénovat českou fotbalovou reprezentaci. Bývalý kouč národního týmu to dnes řekl v rozhlasovém pořadu Pressklub na Frekvenci 1, kde si také posteskl nad nepříliš šťastným způsobem, kterým odcházející reprezentační manažer Vlastimil Košťál vybírá nástupce Karla Brücknera.

Chovanec vedl český tým v letech 1998 až 2001, kdy ho po neúspěšné baráži o účast na světovém šampionátu v Asii nahradil Brückner. Nynější sparťanský manažer dnes připustil, že by o možnosti znovu převzít reprezentační výběr uvažoval. "Zatím mi to nikdo nenabídnul, ale asi jako každý trenér, který by dostal tak zajímavou nabídku, jako je trénování reprezentace, bych o tom určitě minimálně přemýšlel," uvedl Chovanec a nevyloučil, že by se v případě nabídky k národnímu týmu vrátil.

Ze čtveřice kandidátů na trenérský post zbylo jen jedno jméno. Ivan Hašek prodloužil smlouvu ve Spojených arabských emirátech, Karel Jarolím je vázaný ve Slavii a Vítězslav Lavička byl nedávno jmenován koučem Sparty. Hlavním adeptem na reprezentačního kouče je tak momentálně teplický Petr Rada.

"Slyšel jsem ve fotbalovém zákulisí, že to má údajně slíbené, ale jen jsem to slyšel, není to ničím podloženo," řekl Chovanec. "Kdo by měl být trenérem, to nedokážu v tento moment posoudit. Chtělo by to kouče, který má za sebou nějaké úspěchy," dodal.

Lidovky.cz