28. dubna 2010 15:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovanec: Zápas s Baníkem? Měl by to být pro diváky zážitek

Jozef Chovanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jozef Chovanec. | foto: ČTK

PRAHA Čtyři celky ještě mají reálnou možnost stát se fotbalovým mistrem České republiky, ale otevřeně se k útoku na něj hlásí pouze vedoucí Sparta.

Z dalších klubů se ozývají zatím spíše opatrné debaty a o titulu raději nikdo nahlas nemluví. Sparťanský trenér Jozef Chovanec to nechápe, před novináři to dnes označil za alibismus. Platí to i o Baníku Ostrava, s kterým se sparťané utkají v nedělním ligovém šlágru.

Sparta si titul vytkla jako hlavní cíl sezony a jako jediná o něm stále nahlas mluví, zatímco hráči i trenéři soupeřů opatrně opakují, že by bylo fajn hrát evropské poháry. "Moc dobře nechápu řeči z ostatních klubů, že na titul nemyslí. Je to naprostý nesmysl. Pokud je někdo čtyři kola před koncem tak blízko, určitě na to myslí. Je to takový náš alibismus," vzkázal Chovanec nepřímo nejen do Ostravy, ale také do Teplic a Jablonce, které stále mají první místo v dosahu.

Oba nedělní soupeři i kvůli číhajícím konkurentům nemohou spoléhat na remízu, dva ztracené body by jim mohly v závěru chybět. I proto se očekává, že se bude hrát na vítězství. "Čekám určitě otevřenější fotbal, než jsme z ligy obvykle zvyklí. Měl by to být krásný zážitek pro diváky, i když jsem si někde o nás přečetl, že se k titulu spíše plížíme," prohlásil Chovanec.

Sparťanský brankář Jaromír Blažek.

Pár dnů před zápasem roku musí počítat s tím, že nebude mít kompletní hráčský kádr. Dlouhodobě chybí Střeštík, mimo je určitě Blažek, zranění se vrátilo Huškovi, jehož čeká operace, a dohromady se jen pomalu dávají Kladrubský a Pamič. "Pamič se už zapojil opatrně do tréninku, ale do Ostravy s námi pojede jen v případě, že bude stoprocentně zdravý," prohlásil trenér.

Přestože na Bazalech se bude hrát jedno z klíčových ligových utkání roku, na Letné nezměnili obvyklý režim. "Po týdnech, v nichž se hrálo dvakrát v týdnu, jsme se vrátili k obvyklejšímu programu. Poslední trénink absolvujeme v sobotu tady na Spartě, na sever Moravy dorazíme autobusem až navečer," vysvětlil kouč.

Kouč Baníku Koubek se raduje spolu se svým asistentem Kočím.

S Baníkem se prý navzájem nemohou překvapit. "Oba týmy se dobře znají, stejně jako my trenéři. S Mírou Koubkem jsem ještě za Spartu hrával, později byl na Letné asistentem. Jeho trenérské práce si cením, vždyť jsem ho tipoval na Trenéra roku, protože nikdo jiný takový pokrok s týmem nezaznamenal," ocenil na dálku ostravského kouče.

Koubek ho prý trochu pozlobil před vzájemným podzimním duelem, kdy si postěžoval, že jako bývalý hráč Sparty nemá na domácí zápasy Letenských ani volnou vstupenku. "Jestli to nebude tím, že na tu mají nárok jen hráči, kteří zde hráli šest let a více. Ale pokud má zájem, může kdykoliv zavolat, vstupenku do lóže určitě dostane," rýpl si do staršího kolegy.

Sparťany by měla v neděli na vyprodaných Bazalech podporovat početná skupina vlastních fanoušků. Letenští obdrželi od soupeře 500 vstupenek, k dostání jsou stále ještě ve sparťanském předprodeji.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz