22. září 2017 13:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chuligáni Sparty, kteří na derby zbili vlastního fanouška, mohou mít zákaz vstupu na stadiony

Sparťanští chuligáni mají mít zákaz vstupu na stadiony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťanští chuligáni mají mít zákaz vstupu na stadiony. | foto: MAFRA

praha Během nedělního zápasu se Slavií došlo k roztržce mezi členy tvrdého jádra Sparty. Vedení fotbalového klubu toto jednání odsuzuje a hodlá využít možnosti zákazu vstupu na stadion. „Napadením vlastních příznivců překročila část radikálních fanoušků jakékoli akceptovatelné meze,“ stojí v prohlášení.

„Jsme si vědomi, že toto chování se netýká všech „ultras“, jejichž podpory a vztahu ke klubu si jinak vážíme. Násilí na stadionech však nelze tolerovat,“ uvedla Sparta na svých webových stránkách.

Co se při prohraném derby se Slavií stalo? Někteří členové ultras napadli jiného příznivce. 

Údajně kvůli tomu, že nesouhlasil s protesty a pokřiky vůči vedení Sparty a trenérovi Anderovi Stramaccionimu. Klub hodlá výtržníky potrestat zákazem vstupu na stadion, čeká jen na identifikaci od policie.

Fanoušci Sparty byli v derby kreativnější než hráči na hřišti (derby Sparta vs...
Sparta Praha - Slavia Praha. Fanoušci Sparty.

„AC Sparta Praha je připravena se takovému jednání nekompromisně postavit. Věříme, že Policie České republiky v krátké době identifikuje konkrétní agresory, pro které už na stadionu Sparty nebude místo,“ píše se v prohlášení.

„Současná právní úprava nám dává možnost udělit pachatelům zákaz vstupu na náš stadion. Jsme připraveni této možnosti využít,“končí znění textu.

Sparta na nedělní duel osmého ligového kola s Teplicemi zpřísní bezpečnostní opatření a navýší počet členů pořadatelské služby. 

Klub navíc modernizuje kamerový systém na stadionu, který má zásadně zlepšit možnost identifikace osob.

Vojtěch Povejšil

Najdete na Lidovky.cz