28. května 2008 14:11, aktualizováno  16:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chyba s hymnou stála místo mluvčího

Zápas s Litvou měl nepříjemný úvod.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas s Litvou měl nepříjemný úvod. | foto: Lidové noviny

PRAHA Tiskový mluvčí Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Václav Tichý dnes rezignoval na svoji funkci, poté co převzal zodpovědnost za faux pas kolem úterního přípravného utkání české reprezentace s Litvou.

V něm svaz v oficiálním programu zaměnil vlajku a fotografii hostujícího mužstva s Lotyšskem a před utkáním na stadionu visela litevská zástava obráceně a omylem zazněla i lotyšská hymna, což hosté nesli se značnou nelibostí.

Tohle není hymna Litvy

Vedení svazu propustilo i Tichého zástupce Milana Bartůňka, někdejší ligový rozhodčí a současný pracovník oddělení logistiky Miroslav Liba byl zase potrestán finanční pokutou. "Byly vyvozeny důsledky vůči pracovníkům sekretariátu, kteří tyto neomluvitelné chyby způsobili," uvádí se v tiskové zprávě. ČMFS se dnes zároveň oficiální cestou omluvil Litevskému fotbalovému svazu, stejně jako velvyslanectví Litvy v Praze. Svaz prý "rovněž v nejkratší době zpřísní vnitřní kontrolní mechanismy, aby se v budoucnu podobná pochybení neopakovala."

Litevské velvyslanectví potvrdilo, že omluvu české strany obdrželo. "Omluvu jsme přijali," řekl ambasador Litvy v ČR Osvaldas Čiukšys. Podle něj Litva bere úterní incident s humorem. Diplomat zároveň českému národnímu týmu na nadcházejícím evropském fotbalovém šampionátu popřál hodně úspěchů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!