Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chybují gólman Green je pod tlakem i na tréninku, šikanují jej spoluhráči

Sport

  14:43
LONDÝN - Hodně svéraznou metodu posilování psychické odolnosti své brankářské jedničky zvolilo vedení anglického prvoligového celku West Ham United. Branku "Kladivářů" totiž hájí třicetiletý Robert Green, asi nejznámější gólman světa současti. I když by si určitě přál získat "popularitu" jiným způsobem.

Anglie - USA (smutný brankář Green). foto: Reuters

Robert Green. Jméno anglického gólmana je na ostrovech stále hitem. Ani více jak měsíc po skončení světového šampionátu v Jihoafrické republice nepřestává pronásledovat třicetiletého rodáka z Chertsey stín jeho kiksu ze zápasu Anglie-USA. Při přípravném duelu mezi West Hamem a Ipswichem mu dali najevo svou "náklonost" diváci (bez ohledu na klubovou příslušnost), kteří na něj při každém kontaktu s míčem hromově bučeli a pískali.

CHYBA ROBERTA GREENA V ZÁPASE S USA:

Greena chování anglických fans hodně sebralo (s podobnou nenávistí se po šampionátu v roce 2006 setkal mimo jiné Cristiano Ronaldo, kvůli jehož žalování byl v zápase Anglie-Portugalsko vyloučen jeho spoluhráč z Manchesteru Wayne Rooney). A klub začal jednat. Greenovi spoluhráči dostali jasné nařízení: ponižujte ho, vysmívejte se mu. Prostě pořádně šikanujte.

Nezvyklá metoda, která má ale gólmana zocelit do ligové sezony. Ta na ostrovech začíná za dva týdny a nedá se očekávat, že by do té doby fanoušci na minelu Greena po střele Dempseyho zapomněli. Některé sice může podobný postup pohoršovat, podle anglických médií, ale není krok vedení londýnského klubu zas tak neobvyklý.

CHOVÁNÍ FANOUŠKŮ PŘI ZÁPASE IPSWICH-WEST HAM:

Podobným způsobem se snaží například trenéři připravit gólmany na chytání penalt. Za branku se postaví někteří spoluhráči a snaží se pokřiky či nadávkami vytvořit nepřátelské prostředí. "Baseballisté Moises Alou a Jorge Posada si kdysi močili do dlaní, aby měli pevnější úchop pálky a aby se jim nedělaly mozoly," poukazuje například Daily Mail na ještě bizardnější přípravy z minulosti.

Zda nakonec šikana z vlastních řad opoře West Hamu pomůže ukáží až následující týdny. Určitě by mu to pomohlo, jedině vyrovnané a skvělé výkony mu mohou vrátit přízeň fanoušků.

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat